Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство зазначає, що його основний вид діяльності оптовий та роздрібний продажпаливно-мастильних матеріалів (легких та важких дистилятів). Переважну більшість пального Товариство придбаває за прямими імпортними контрактами. Практично всі імпортні контракти, укладені Товариством з постачальниками-нерезидентами передбачають визначення ціни палива за формулою.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
До зазначених запитань.
Обсяги ввезеного на митну територію України пального або спирту етилового обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕА РПСЕ) в такій послідовності:
1) зараховуються автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
2) розподіляються між акцизними складами пересувними, що використовуються під час такого ввезення, або акцизними складами, які є ліцензійними митними складами, на яких здійснюється митне оформлення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку - розпорядником таких акцизних складів/ пересувних акцизних складів.
Порядком електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 № 408 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» (далі - Порядок № 408).
Відповіно до п. 232.3 ст. 232 Кодексута п. 31 Порядку № 408 платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (åАНакл), обчислений за такою формулою:
åАНакл = åАНаклОтр + åАМитн + åЗаявкиПоповн - åКоригЗаявкиПоповн - åАНаклВид - åВтрат - åАМитнЕкспорт.
В зазначеній у п. 232.3 ст. 232 Кодексу формулі, за якою обчислюється обсяг пального, на яке платник може зареєструвати акцизні накладні / розрахунки коригування, враховуються, зокрема обсяги пального:
за отриманими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, що підтверджено другим примірником такої акцизної накладної, зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних (які збільшують обсяг, що обчислюється за формулою);
за виданими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та розрахунками коригування до таких акцизних накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних (які зменшують обсяг, що обчислюється за формулою).
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729 (далі – Порядок № 729).
Відповідно до пункту 19 розлу IV Порядку № 729 IV Коригування акцизної накладної форми "П":
Для здійснення коригування обсягу реалізованого пального в літрах, приведених до температури 15° C, який збільшено за оформленою додатковою митною декларацією в порівнянні з даними тимчасової митної декларації (код виду коригування "7"), платник заповнює розрахунок коригування акцизної накладної, в якому:
у першому рядку таблиці в повному обсязі сторнує обсяг пального, зазначений в акцизній накладній, складеній на операцію з реалізації пального, ввезення якого на митну територію України здійснено на підставі тимчасової митної декларації;
у наступному рядку таблиці зазначається обсяг пального згідно з додатковою митною декларацією.
У такому розрахунку коригування з кодом виду коригування "7" платник:
у графі 1 зазначає порядковий номер рядка;
до граф 2, 3 першого та наступного рядків таблиці з акцизної накладної переносить дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису;
до граф 4, 5 першого рядка таблиці вносить із відповідним знаком (-) обсяг пального, зазначений в акцизній накладній, показники якої коригуються, при цьому модуль числового значення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пального, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників акцизної накладної форми "П" та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних), складеній на операції з реалізації імпортером пального, ввезеного на митну територію України на підставі тимчасової митної декларації, іншому суб'єкту господарювання;
до граф 4, 5 наступного рядка таблиці вносить показник обсягу реалізованого пального з відповідним знаком (+) відповідно до додаткової митної декларації. Обсяг пального в кілограмах дорівнює обсягу пального, зазначеного в першому рядку таблиці, а обсяг пального в літрах, приведених до температури 15° C, дорівнює обсягу, який зазначено в додатковій митній декларації (сумі двох показників - обсягу пального, зазначеного в першому рядку таблиці, та обсягу пального, зазначеного в акцизній накладній з напрямом використання "17", складеної на операції з ввезення на митну територію України пального, обсяг якого в літрах, приведених до температури 15° C, збільшився в додатковій митній декларації в порівнянні з тимчасовою митною декларацією).
Такий розрахунок коригування приводить у відповідність дані щодо обсягу реалізованого пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового даним фактично здійсненої операції з реалізації пального з урахуванням збільшення обсягу пального в літрах, приведених до температури 15° C, в додатковій митній декларації в порівнянні з тимчасовою митною декларацією.
Отже платник акцизного податку – імпортер має провести коригування у вищезазначеному порядку.
У подальшому згідно з розділом II Порядку № 729 при складанні акцизної накладної форми "П"необхідно зазначати ознаку щодо напрямів використання пального"17" - реалізація пального, обсяг якого збільшено за оформленою додатковою митною декларацією.
Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусноїхвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |