X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.01.2022 р. № 202/ІПК/26-15-04-05-18

Головне управління ДПС у м. Києві на звернення щодо застосування спрощеної системи оподаткування платником єдиного податку третьої групи, керуючись ст. 52  Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відс. У травні 2021 року Товариство уклало договір щодо імпорту вживаних легкових електромобілів з метою їх розукомплектації та подальшої реалізації запчастин. У вересні 2021 року відбулось розмитнення двох автомобілів, в жовтні 2021 року вони були оприбутковані як товари, з них відокремлені акумуляторні батареї, які реалізовані нерезиденту. В третьому кварталі 2021 року на поточний рахунок Товариства надійшли кошти за товар (в т.ч. за дві акумуляторні батареї з імпортованих автомобілів) та сплачено єдиний податок.

Товариство просить надати роз’яснення щодо наступних питань:

  1. Чи має право Товариство за таких умов перебувати на спрощеній системі оподаткування?
  2. Якщо Товариство не має права перебувати на спрощеній системі оподаткування з якого кварталу і яким чином необхідно перейти на загальну систему оподаткування?
  3. Які штрафні санкції передбачені в описаній ситуації? Чи вважаються кошти, отримані на поточний рахунок Товариства в третьому кварталі 2021 року за товар доходом платника єдиного податку, що отриманий від провадження видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування?
  4. З якого кварталу і за яких умов можливий знову перехід на спрощену систему оподаткування?
  5. Реалізація кузовів імпортованих авто можлива лише за умови перебування на загальній системі оподаткування?

Щодо першого та другого питань

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено гл. 1 розд. XIV Кодексу.

Юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим
главою 1 розд.
XIV Кодексу та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному в гл. 1 розд. XIV Кодексу (п. 291.3 ст. 291 Кодексу).

Нормами п. 291.5 ст. 295 Кодексу визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи.

Відповідно до п.п. 8 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).

Підпунктом 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено, що підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.

Згідно з п. 215.1 ст. 215 Кодексу до підакцизних товарів належать, зокрема, автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів.

Підпунктом 5 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу встановлено, що платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, зокрема, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Враховуючи вищенаведене, платник податків – юридична особа не може перебувати на спрощеній системі оподаткування та застосовувати третю групу спрощеної системи оподаткування у разі здійснення імпорту вживаних легкових електромобілів, тому за визначених умов зобов’язане  перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Щодо третього та п’ятого питань

Відповідно до п.п. 3 п. 293.5 ст. 293 Кодексу ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених п. 293.3 ст. 293 Кодексу до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування. Отже, при отриманні доходу від здійснення господарських операцій з реалізації запчастин імпортованих легкових електромобілів, в тому числі від реалізації кузовів до них для платника єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відс. доходу необхідно застосовувати подвійний розмір ставки єдиного податку 10 відс. такого доходу.

Щодо четвертого питання

Відповідно до п. 298.1 ст. 298 Кодексу порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до п.п. 298.1.1-298.1.4 п. 298.1 ст.298 Кодексу.

Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року (п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу).

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 Кодексу, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Кодексу.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених
гл. 1 розд. XIV Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).