Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товаристващодо надання індивідуальної податкової консультації таповідомляє таке.
Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі. Постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 104 продовжено дію карантину до 30 квітня 2021 року.
Товариство зазначило, щозаймається роздрібною реалізацією нафтопродуктів та супутніх продовольчих та непродовольчих товарів через мережу автозаправних станцій (далі - АЗС), тобто здійснює, серед іншого, реалізацію підакцизних товарів. Також Товариство ввозить на митну територію України підакцизне пальне та зареєстроване платником акцизного палатку з реалізації пального.
Зважаючи, що законодавствам не передбачено нарахування акцизного податку під час роздрібноіреалізацїі пального, ставка акцизного податку у фіскальних чеках з реалізаціі пального Товариством не відображається.
Враховуючи вищевикладене, Товариство запитує чи правильно воно оформлює фіскальний чек РРО під час реалізації підакцизного пального – без рядка «акцизний податок».РРР
Відповідно до п. 2 розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми N ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, фіскальний чек має містити, зокрема такі реквізити:
для СГ роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (СГ, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), - окремим рядком літерне позначення, розмір ставки такого податку, загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку (рядок 21).У реквізиті "Акцизний податок" його назва наводиться згідно з Кодексом.
Згідно із п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, ставка податку становить 5 відсотків.
На роздрібну реалізацію пального ставка акцизного податку Кодексом не встановлена.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, в фіскальному чеку РРО під час роздрібної реалізації Товариством пального на АЗС рядок «акцизний податок» та його ставка не відображається.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |