Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство зазначає, що здійснює свою господарську діяльність та відповідно до Статуту основним видом його діяльності є виробництво асфальтобетонних сумішей.
Для ведення господарської діяльності Товариство має відповідну матеріально-технічну базу, техніку та обладнання. Виробництво асфальтобетонних сумішей здійснюється на асфальтобетонній установці марки «КДМ 2097».
Для дотримання температурного режиму в асфальтобетонній установці передбачено сушильний агрегат до складу якого входить пальник GB-GangAMR-7-M-2, в процесі роботи якого відбувається спалювання рідкого палива.
Вищезазначена установка а також її складові частини не є транспортними засобами, обладнанням або пристроями з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння кривошипно-шатунним механізмом.
Як зазначено у зверненні Товариство планує в процесі виготовлення асфальтобетонних сумішей використовувати для роботи сушильного агрегату сфальтобетонної установки Абсорбент газоконденсатний, марки А (ТУ У 23919929.011-200) код УКТ ЗЕД 2709009000 ТУ та який не входить до переліку підакцизних товарів.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
До зазначених запитань.
Відповідно до п. п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.
Підпунктом 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу встановлено перелік підакцизних товарів, що відповідають певним кодам товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та їх описам згідно з УКТ ЗЕД, які є пальним.
Відповідно до п. п. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне – це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п. п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Для класифікації товарів в Україні використовується Українська класифікація зовнішньоекономічної діяльності (далі -УКТ ЗЕД), яка є товарною номенклатурою Митного тарифу України, і встановлюєтьсяЗаконом Українивід 04.06.2020 № 674-VII «Про Митний тариф України» (зі змінами).
З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД, затверджені наказом Державної митної служби України від 14.07.2020 № 256.
Класифікація товарів згідно з УКТ ЗЕД здійснюється з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, відповідних приміток до розділів та груп, текстового опису товарних позицій та тих характеристик товару, які є визначальними для класифікації, а саме: складу товару, способу його виготовлення, призначення, маркування, пакування тощо.
Отже, визначити чи є пальне підакцизним можливо лише на підставі інформації про призначення товару, його фракційний склад та фізико-хімічні показники. Зазначена інформація повинна бути підтверджена відповідними документами (сертифікатами відповідності, паспортами якості, висновками компетентної експертної установи тощо, в яких зазначаються дані на відповідність державним стандартам). У разі наявності обґрунтованих сумнівів щодо достовірності інформації, зазначеної у паспорті якості/сертифікаті відповідності на товар, необхідно провести лабораторні дослідження зразків зазначеного товару з метою його ідентифікації та підтвердження коду згідно з УКТ ЗЕД.
При цьому звертаємо увагу що відповідно до п.п. (e) п. 2 додаткових приміток розділу V Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності затверджених наказом Державної митної служби України від 14.07.2020 № 256 термін "газойлі" (товарні категорії 2710 19 31 - 2710 19 48 та 2710 20 11 - 2710 20 19) означає важкі дистиляти, зазначені в пункті (d), 85 об.% яких (включаючи втрати) або більше переганяється при температурі 350° C (за методом ISO 3405, еквівалентним методу ASTM D 86), такі товари відповідно п.п. 215.3.4 п. 215.3ст. 215 Кодексу є підакцизними.
Крім цього відповідно до п.п. 215.3.4 п. 215.3ст. 215 Кодексупалива рідкі, на основі газойлів (дизпаливо), менш як 85 об. % яких, включаючи витрати, переганяється при температурі 350°С (за методом ISO 3405, еквівалентним методу ASTM D 86), крім палива пічного побутового, базових олив та інших мастильних матеріалів, та інших дистилятів, які під час фракційної розгонки за методом ISO 3405 (або аналогічним методом ASTM D 86) при температурі 350° С та атмосферному тиску переганяються не більше 35 об. % є такими, що включено до підакцизного пального.
Отже, для віднесення товарів до підакцизного пального одним із визначальних показників єзокрема фракційний склад та фізико-хімічні показники при температурі 350° С, який відображено в поданих документах, зокрема в паспорті якості.
Відповідно до п. 4 Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 428 функції з ведення УКТЗЕД здійснюються Держмитслужбою.
Враховуючи зазначене, з питання щодо віднесення товару до підакцизного товару (продукції) зазначеної у зверненні, слід звернутися до Державної митної служби України.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |