Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
Товариство повідомляє, що у встановленому Митним кодексом України порядку, здійснює ввезення сировини на митну території України в режимі «переробка на митній території» (ІМ-51) та її переробку на підставі дозволів Енергетичної митниці ДМС на здійснення операцій та спосіб переробки сировини на митній території України згідно пункту 1 частини 2 статті 150 Митного кодексу України під дією високих температур (підрозділу) з її первинною та подальшою поетапною переробкою і наступним подальшим постадійним виготовленням продуктів переробки.
Продукти переробки реалізуються на умовах безперервного та ритмічного постачання за межі митної території України в режимі «реекспорт» (ЕК-11) або підлягають оформленню у митному режимі «імпорт» (ІМ-40) для реалізації на митній території України на умовах безперервного та ритмічного постачання споживачам України.
Товариство запитує:
1. Які дані необхідно зазначити в полях акцизної накладної,за існування нижчезазначених умов, а саме:
а) фракція С4 (фракції бутилен-бутадієнової) в кількості 1200 кг безпосередньо не ввозилась на митну територію України у конкретному транспортному засобі, а утворилась у виробничому процесі іншого виду підакцизної сировини, ввезеної на митну територію України в іншому митному режимі «переробка на митній території»;
б) фракція С4 (фракції бутилен-бутадієнової) є підакцизним товаром за кодами товарних підкатегорійзгідно УКТ ЗЕД 2711 14 00 00 або 2711 19 00 00;
в) з виробничого процесу переробки фракція С4 (фракції бутилен-бутадієнової) подана для зберігання в стаціонарному резервуар, що обладнаний зареєстрованими рівнеміром-лічильником і витратоміром-лічильником і знаходиться на зареєстрованому в СЕАРП та СЕ акцизному складі № 1007867, розпорядником якого є Товариство;
г) для вільного використання на митній території України (для власного споживання) фракція С4 (фракції бутилен-бутадієнової) поміщена в митний режим імпорту з оформленням митної декларації та сплатою всіх належних платежів.
2. У випадку подальшої відсутності можливості реєстрації в ЄРАН акцизних накладних, виписаних на підставі аналогічних умов, описаних в питанні 1, які дії необхідно вчинити Товариству для належного виконання вимог Кодексу щодо виписування і реєстрації в ЄРАН акцизних накладних без застосування до Товариства штрафних фінансових санкцій?
Щодо питання 1.
Відповідно до ст. 74 Митного кодексу України (далі – МКУ) імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Переробка на митній території - цемитний режим, відповідно до якого іноземні товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови подальшого реекспорту продуктів переробки (ст. 147 МКУ).
Реекспорт - цемитний режим, відповідно до якого товари, що були раніше ввезені на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивозяться за межі митної території України без сплати вивізного мита та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ст. 85 МКУ).
Класифікатор митних режимів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011 «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій» (далі – Класифікатор).
Відповідно до Класифікатора митний режим «Імпорт» відповідає коду митного режиму «40»,митний режим«Переробка на митнійтериторії» -51, «Реекспорт» - «11».
Відповідно до п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник податку при ввезенні на митну територію України, зокрема пального, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених статтею 229 Кодексу, або реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Згідно з п. 232.1 ст. 232 Кодексу у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в розрізі платників податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних та акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та умовним кодом ведеться окремо облік обсягів пального, що:
оподатковуються акцизним податком, у тому числі окремо за кожною відмінною ставкою податку;
оподатковуються на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу;
не підлягають оподаткуванню;
звільняються від оподаткування.
Тобто облік обсягів пальноговедеться, зокрема, по кожному акцизному складу/ акцизному складу пересувному.
Обсяги ввезеного на митну територію України, зокрема пального обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації в такій послідовності:
1) зараховуються автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
2) розподіляються між акцизними складами пересувними, що використовуються під час такого ввезення, або акцизними складами, які є ліцензійними митними складами, на яких здійснюється митне оформлення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку - розпорядником таких акцизних складів пересувних/акцизних складів (п. 232.1 ст. 232 Кодексу).
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового,форма заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729, (зареєстровано в Міністерстві юстиції України14 грудня 2020 р. за № 1241/35524) (далі – Порядок).
цифровий код операції "4" (для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику);
одна з ознак щодо умов оподаткування (або "0", або "2", або "3", або "4");
напрям використання "0". У випадку, якщо за даними додаткової митної декларації збільшився обсяг ввезеного на митну територіюУкраїни пального в літрах, приведених до температури 15° C, в акцизних накладних, складених на операції з реалізації таких обсягів збільшення пального, зазначається напрям використання "17".
Враховуючи зазначене, Товариство не повинне складати акцизну накладну на пальне, яке заходиться під митним контролем у режимі «Переробка на митній території» ІМ51. При ввезенні пального на митну територію України в режимі «Імпорт» (ІМ-40) Товариство зобов’язане скласти та зареєструвати акцизну накладну на розподіл між акцизним складом та/або акцизним складом пересувним за кодом операції «4» - ввезення (імпорт) пального на митну територію України. Підставою для зазначення в акцизній накладній коду операції "4" є митна декларація, оформлена відповідно до вимог Митного кодексу України.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |