X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.02.2022 р. № 282/ІПК/99-00-21-02-01-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Благодійного фонду (далі – Фонд) щодо порядку заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник повідомив, що протягом 2020 року Фонд згідно умов договору до проєкту № … за підтримки Міжнародного фонду, та відповідно до п. 2.3.1 статуту для досягнення своїх статутних цілей, відповідно до чинного законодавства України здійснює наступні види діяльності:

сприяє правовому і соціальному захисту громадян і організацій, що підтримують цілі діяльності Фонду;

надає допомогу в консолідації суспільства, формуванні взаємних інтересів, сприяє досягненню цивільного світу і згоди;

залучає спонсорські засоби зацікавлених фізичних і юридичних осіб для фінансування своєї діяльності, пов’язаної з реалізацією цілей, визначених статутом.

Крім того, у зверненні зазначено, що відповідно до затвердженого грантодавачем бюджету даного проєкту кошти були витрачені на заробітну плату працівників Фонду, оплату виконаних робіт залучення сторонніх експертів, матеріальне забезпечення (канцприладдя, витратні матеріали), відрядження, амортизацію основних засобів.

Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:

який порядок заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, а саме до яких  рядків 2.1 – 2.6 – суми видатків (витрат) відносяться такі витрати?

Щодо порушеного питання

Неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств у порядку та на умовах, встановлених пунктом 133.4 статті 133 глави 12 розділу ІІІ Кодексу.

Відповідно до підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 глави 12 розділу ІІІ Кодексу для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств неприбутковим підприємством, установою, організацією є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам, зокрема:

утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Поряд з цим, відповідно до підпункту 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 глави 12 розділу ІІІ Кодексу обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

 Неприбуткові організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 глави 12       розділу ІІІ Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17 червня 2016 року № 553, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 липня 2016 року за № 932/29062 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28 квітня 2017 року № 469) (далі – Звіт) та річну фінансову звітність (абзац дев’ятий пункту 46.2 статті 46 глави 2 розділу ІІ Кодексу).

У рядках 1.1 – 1.11 Частини І Звіту відображаються доходи, одержані неприбутковою організацією, а у рядках 2.1 – 2.6 Звіту – суми видатків (витрат).

Так, у рядку 2.3 Звіту відображається вартість активів (коштів або майна), вартість товарів (робіт, послуг), використаних (переданих) для фінансування видатків на утримання неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

У рядку 2.6 Звіту відображаються інші видатки (витрати), не передбачені у рядках 2.1 – 2.5

При цьому показники у зазначених рядках заповнюються з урахуванням особливості діяльності неприбуткової організації відповідно до закону, що регулює діяльність такої неприбуткової організації та її установчих документів.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).