Державна податкова служба України розглянула звернення Компанії (далі – звернення № …) щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з передачі несправних компонентів обладнання (сервісних модулів) з метою їх заміни, що здійснюються в межах надання послуг з платного розширеного гарантійного обслуговування такого обладнання, та, в доповнення до роз’яснень, наданих в індивідуальній податковій консультації, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій на попереднє звернення платника податку, з урахуванням інформації, наданої у зверненні № …, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як вбачається із звернення № …, Компанія має намір отримувати від Виконавця послуги з платного розширеного гарантійного обслуговування обладнання, яке належить Компанії. Таке розширене гарантійне обслуговування передбачає, зокрема, заміну Виконавцем зіпсованих компонентів (сервісних модулів) такого обладнання на нові. Вартість справного модуля, що передається Компанії Виконавцем на заміну несправного, входить до вартості послуг з розширеного гарантійного обслуговування такого обладнання, які надаються таким Виконавцем.
Кожен такий сервісний модуль обліковується Компанією як окремий об’єкт основних засобів. При заміні сервісного модуля право власності на несправний модуль переходить від Компанії до Виконавця, а право власності на справний (замінний) модуль – від Виконавця до Компанії.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ, у тому числі операції з безоплатної передачі.
Постачання товарів - це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Постачанням товарів також вважається будь-яка із зазначених дій платника податку щодо матеріальних активів, якщо платник податку мав право на віднесення сум податку до податкового кредиту у разі придбання зазначеного майна чи його частини (безоплатна передача майна іншій особі; передача майна у межах балансу платника податку, що використовується у господарській діяльності платника податку для його подальшого використання з метою, не пов'язаною із господарською діяльністю такого платника податку; передача у межах балансу платника податку майна, що планувалося для використання в оподатковуваних операціях, для його використання в операціях, що звільняються від оподаткування або не підлягають оподаткуванню) (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).
Відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку, який нараховується відповідно до підпунктів 213.1.9 і 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 ПКУ, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком:
товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
газу, який постачається для потреб населення;
електричної енергії, ціна на яку склалася на ринку електричної енергії.
Отже, операція з передачі Компанією несправного сервісного модуля, який є окремим об’єктом основних засобів, Виконавцю (у тому числі з метою його заміни на інший справний сервісний модуль в межах отримання послуг із розширеного гарантійного обслуговування) є операцією з постачання, яка підлягає оподаткуванню ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПКУ.
Щодо роз’яснень, наданих в індивідуальній податковій консультації, на яку посилається Компанія у своєму зверненні, ДПС інформує, що такі роз’яснення було надано іншому платнику податку на його звернення виходячи з конкретних обставин, викладених у такому зверненні, і які по своїй суті не відповідають обставинам, що є предметом розгляду в індивідуальній податковій консультації на звернення № ….
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |