Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) розглянула Ваше звернення…. щодо застосування окремих норм чинного законодавства, та в межах компетенції повідомляє.
Статтею 42 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) передбачено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку, а підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом (ч. 1 ст. 43 ГКУ).
За методологічними засадами, принципами побудови та призначенням КВЕД - це статистична класифікація, гармонізована з міжнародною стандартною статистичною Класифікацією видів економічної діяльності Європейського Союзу (NACE) і є її аналогом.
Державним комітетом статистики України наказом від 23.12.2011 № 396 затверджено Методичні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності.
Отже, для встановлення до якого виду діяльності відноситься обрана фізичною особою - підприємцем господарська діяльність та чи належить вона до КВЕД 35.14«Торгівля електроенергією» Вам необхідно звернутись до Державної служби статистики України.
Водночас повідомляємо, що на сьогодні в Україні фізична особа – підприємець має можливість самостійно обирати систему оподаткування отриманих доходів та сплату податків, які найбільше відповідають його видам господарської діяльності.
Так, правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV ПКУ.
Водночас пунктом 291.5 ст. 291 ПКУ зазначені види діяльності, за умови здійснення яких фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку. Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).
Перелікпідакцизнихтоваріввизначено ст. 215 ПКУ.
Крім того ст. 177 ПКУ регулюється порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, у котрій не передбачено заборони щодо продажу підакцизних товарів.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |