Головне управління ДПС у Львівській області за результатами розгляду запиту від … на отримання індивідуальної податкової консультації ФОП … щодо необхідності застосування реєстратора розрахункових операцій, за умови післяоплати із використанням послуги “накладений платіж” в відділенні служби доставки та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями, повідомляє.
Правові засади застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) та Законом України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №265).
Дія закону №265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.
Статтею 2 Закону № 265 визначено, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
У випадку здійснення розрахункових операцій у розумінні Закону № 265 у суб’єкта господарювання виникає обов’язок застосовувати РРО та/або ПРРО у сферах торгівлі, громадського харчування та послуг.
Враховуючи вищевказане, ФОП зобов’язана застосовувати РРО та/або ПРРО при отриманні оплати, як в готівковій так і безготівковій формі, крім оплат здійснених через:
- установу банку шляхом перерахування коштів із розрахункового рахунку на розрахункових рахунок (IBAN, он-лайн банкінг);
- безпосереднє внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;
- платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.
З урахуванням наведеного Вами прикладу взаємодії з поштовим оператором та покупцем повідомляємо наступне.
Якщо доставка товару, за умови післяплати здійснюється службою доставки згідно з умовами укладеного між вами договору, а покупець, в момент отримання товару у відділенні служби доставки вносить кошти (готівкою або із застосуванням платіжних карток) для перерахування на банківський рахунок продавця, чек РРО, як відповідний розрахунковий документ, що підтверджує факт оплати товару, у цьому випадку зобов’язана видавати служба доставки (в контексті звернення), а ФОП, як продавець, зобов’язаний вкласти у посилку видаткову накладну, яка буде свідчити про походження того або іншого товару.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |