X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.05.2022 р. № 462/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо застосування ставки ПДВ та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

У своєму зверненні Підприємство повідомило, що згідно з договорами купівлі-продажу ним було передано покупцям біологічні активи (а саме незавершене сільськогосподарське виробництво – посіви кукурудзи), що підтверджується актом приймання-передачі біологічних активів. При нарахуванні податкових зобов’язань за такою операцією Підприємством було застосовано ставку ПДВ 14 відсотків.

Враховуючи вищевикладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо правомірності визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД (1005 – «кукурудза») для таких біологічних активів та застосування ставки ПДВ 14 відсотків за операціями з їх постачання.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Пунктом 44.1 статті 44 глави 1 розділу ІІ ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів,  пов'язаних  з обчисленням  і сплатою податків і зборів,  ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється  формування показників податкової звітності,  митних декларацій на

підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 глави 1 розділу ІІ ПКУ.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Відповідно до підпунктів «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 розділу V ПКУ.

Згідно з підпунктом 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу I ПКУ постачання товарів - це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Відповідно до підпункту «г» пункту 193.1 статті 193 розділу V ПКУ за операціями з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за кодами згідно з УКТ ЗЕД 1001, 1003, 1005, 1201, 1205, 1206 00, встановлено ставку податку в розмірі 14 відсотків від бази оподаткування.

Для цілей класифікації товарів використовують Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 4 червня 2020 року № 674-IX «Про Митний тариф України».

Відповідно до УКТ ЗЕД  у товарній позиції 1005 класифікується кукурудза (за виключенням цукрової кукурудзи).

Товарна позиція 1005 входить до групи 10 Митного тарифу України «Зернові культури». Згідно з приміткою 1, ця група включає тільки зерна, у тому числі не відділені від колосків або стебел; та не включає зерно, лущене або оброблене будь-яким іншим способом.

Враховуючи викладене та виходячи із аналізу норм ПКУ і Митного тарифу України, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє, що ставка ПДВ 14 відсотків застосовується до операцій з постачання сільськогосподарської продукції, що класифікується, зокрема, за кодом згідно з УКТ ЗЕД 1005,  при цьому до товарної позиції 1005 включаються виключно зерна кукурудзи,  у тому числі не відділені від колосків або стебел.

Отже, операції з постачання біологічних активів - незавершеного сільськогосподарського виробництва - посівів кукурудзи підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.