Державна податкова служба України розглянула звернення щодо визначення податкових зобов’язань з ПДВ при отриманні коштів згідно Грантової угоди в рамках та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Підприємство перебуває на загальній системі оподаткування, є платником податку на додану вартість, та бере участь у реалізації проєкту як співбенефеціар Грантової угоди. Даний проєкт спрямований на підтримку сталого економічного розвитку та створення робочих місць у країнах Східного партнерства, сприяючи збільшенню торгівлі, заохочуючи внутрішні інвестиції та зміцненню ділових зв’язків між Європейським союзом та малими і середніми підприємствами Східного партнерства.
Проєкт – це проєкт, керований Європалатою, який фінансується в рамках ініціативи Європейського Союзу. Основою проєкту є сприяння торгівлі між державами членами ЄС та країнами Східного партнерства. Мета – допомога представникам малого і середнього бізнесу зростати, залучати інвестиції в нові сектори та збільшувати можливості торгівлі, підтримуючи доступ до нових ринків, а бізнес – асоціаціям для вдосконалення своїх бізнес - мереж та навчати найкращих бізнес - практик по всій Європі.
За допомогою програми, що фінансується в рамках проєкту, І…. та Підприємство співпрацюють у двоетапному навчальному турі з метою сприяння розвитку сталого туризму в регіоні та зміцнення ділового співробітництва та обміну знаннями.
На етапі реалізації проєкту передбачено організацію навчальних поїздок, які доповнені підготовчими онлайн-зустрічами. Наступний етап передбачає організацію підсумкової публічної онлайн-конференції, запуск, підготовка моніторингових досліджень.
Враховуючи викладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання виникнення податкових наслідків з ПДВ при отриманні коштів отриманих як співфінансування грантового проєкту для відшкодування витрат понесених ІФ ТПП згідно з Грантовою угодою.
Термін «грант» визначено, зокрема у Законах України від 26 листопада 2015 року № 848-VIII «Про наукову і науково-технічну діяльність» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 848), від 14 грудня 2010 року № 2778-VI «Про культуру» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 2778) та від 06 березня 2003 року № 601-IV «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 601).
Грант – це фінансові чи інші ресурси, надані на безоплатній і безповоротній основі державою, юридичними, фізичними особами, у тому числі іноземними, та (або) міжнародними організаціями для розвитку матеріально-технічної бази для провадження наукової і науково-технічної діяльності, проведення конкретних фундаментальних та (або) прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, зокрема на оплату праці наукових (науково-педагогічних) працівників у рамках їх виконання, за напрямами і на умовах, визначених надавачами гранту (пункт 5 статті 1 Закону № 848).
Грант - фінансові ресурси, що надаються на безповоротній основі суб'єкту, який провадить діяльність у сфері культури, для реалізації культурно-мистецького проекту (підпункт 3 пункту 1 статті 1 Закону № 2778).
Грант - грошові кошти (фінансові ресурси), що надаються на безоплатній, безпроцентній і безповоротній основі суб'єктам господарювання та фізичним особам за результатами конкурсного відбору, для реалізації програм, проектів, заходів, а також для інституційної підтримки суб'єктів видавничої справи незалежно від форми власності (стаття 1 Закону № 601).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ(пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Згідно з пунктом 3.2 статті 3 розділу І ПКУ якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору.
Відповідно до пунктів 5.1 – 5.3 статті 5 розділу I ПКУ поняття, правила та положення, установлені ПКУ та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 розділу I ПКУ.
У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПКУ. Інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.
Постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також наданні послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу I ПКУ).
Постачання товарів – будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу I ПКУ).
Враховуючи викладене, якщо у розглянутій ситуації кошти, що надходять Підприємству у вигляді гранту, є оплатою (компенсацією) вартості товарів / послуг, то такі кошти включаються до бази оподаткування операцій Підприємства з постачання таких товарів / послуг (якщо інше не передбачено умовами міжнародних договорів).
Якщо кошти, що надходять Підприємству у вигляді гранту не є оплатою (компенсацією) вартості товарів / послуг, то при їх отримані податкових наслідків з ПДВ у Підприємства не виникає.
Пунктом 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |