Головне управління ДПС у Сумській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), розглянуло Ваше звернення щодо застосування РРО та/або ПРРО платником єдиного податку ІIІ групи, не платник ПДВ. Основний від діяльності 79.11-Діяльність туристичних агентств.
З метою дотримання вимог Податкового кодексу України, фізична особа – підприємець просить надати роз’яснення стосовно наступних питань:
1. Як оформити номенклатуру послуги в касі ФОП?
- за туристичні та інші послуги;
- за туристичні та інші послуги № договору;
-за туристичні та іншіпослуги № договору та ФІО (туриста-замовника).
2. Чиможе ФОП частково інкасувати готівку в банк?
-робитислужбовувидачу в ПРРО на повну суму виручки за день, але інкасуватичастково в банківськуустанову;
-робитислужбовувидачу в ПРРО на часткову суму виручки за день та накопичувати залишок коштів у касі;
- на залишок у касі робити службову видачу та витрати на господарські та пов’язані з діяльністю ФОП витрати.
Згідно з підпунктом 14.1.172¹ пункту 14.1 статті 14 Кодексу індивідуальна податкова консультація - роз’яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.
При цьому наголошуємо, що контролюючий орган надає відповідь на звернення (листи, запити) платників податків відповідно до вимог чинного законодавства на дату отримання звернення.
Правові засади застосування РРО та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в України визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (з наступними змінами та доповненнями) (далі за текстом - Закон № 265). Його дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. При цьому встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається (абзац другий преамбули Закону № 265). Пунктом 11 статті 3, Закону № 265 суб’єкти господарювання, які з ним працюють, зобов’язані проводити розрахункові операції через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості. Це правило стосується виключно підакцизних товарів. На усі інші товари воно не розповсюджується. Разом із тим будь-який чек ПРРО повинен містити чітку ідентифікацію товарів або чітку ідентифікацію послуг.
Платники не підакцизних товарів,програмування найменування товарів (послуг) через програмний реєстратор розрахункових операцій здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів (послуг) за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготовленого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією що додається до того ж архіву, що і програмне забезпечення.
Згідно пункту 14розд. ІІ Положення № 148 установа/підприємство, що здійснює операції з готівкою в національній валюті, ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) установлює, виходячи з потреби прискорення обігу готівки та своєчасного її надходження до кас банків. Вимоги пункту 14 розділу II цьогоПоложенняпоширюються на небанківські установи. (абзац другий пункту 14 іззмінами, внесенимизгідно з постановоюПравлінняНаціонального банку Українивід 07.05.2020 р. N 59) Банкам і фізичним особам - підприємцямліміткаси та строки здаванняготівковоївиручки (готівки) не встановлюються.У ФОП немаєлімітузалишкуготівки в касі,відповіднонемаєобов’язківздаватиотримануготівку в банк.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |