X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.05.2022 р. № 495/ІПК/99-00-07-05-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
Товариства щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.

Як зазначено у зверненні, у Товариства виникла практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації з наступного питання:

Який код УКТ ЗЕД зазначати у фіскальному чеку для товару «Вино виноградне напівігристе сухе біле Міоль Просекко Тревізо, Bortolomiol 0,75 л», 2204 21 06 00 чи 2204 10 15 00, щоб уникнути штрафних санкцій в майбутньому?

Правовідносини у цій сфері регулюються Законом України від 06.07.1995     № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та Законом України від 04.06.2020 № 674-IX «Про Митний тариф України» (далі –            Закон № 674).

Відповідно до статті 1 Закону № 674, який набрав чинності 03.07.2020, митний тариф України є невід’ємною частиною Закону № 674 та містить перелік ставок загальнодержавного податку – ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

Згідно з наказом Державної митної служби від 14.07.2020 № 256 «Про затвердження Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності» затверджено пояснення, до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, зокрема Розділ ІV Готові харчові продукти, алкогольні напої та безалкогольні напої і оцет, тютюн та замінники, Група 22 Алкогольні і безалкогольні напої і оцет, у товарній позиції 2204 10 «вина ігристі» означає вина в закритих посудинах, що мають надлишковий тиск 3 бар або більше при температурі 20о С, в тому числі 2204 10 15 00 Prosecco (Просекко).

Просекко (Prosecco) – це ігристе вино з захищеним найменуванням за походженням, одержане з винограду Глера (англ. «Glera») зібраного в регіонах з найменуванням за походженням «Prosecco», «Conegliano-Valdobbiadene- Prosecco», «Colli Asolani- Prosecco».

Товарна підпозиція 2204 21 включає продукт, одержаний в результаті повного або часткового збродження виноградного сусла (наприклад виноматеріал)  з вмістом спирту не менш як 3/5 загальної об’ємної концентрації спирту,  зокрема товарна категорія 2204 21 06 включає:

вино, розлите у пляшки з «грибоподібними» корками, яке не відповідає визначенню «вино ігристе»;

вино, розлите в іншу тару , крім пляшок з «грибоподібними»  корками, з надмірним тиском не менше як 1 бар, але не менше як 3 бар за температури 200С.

Відповідно до статті 69 Митного кодексу України контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД здійснюють митні органи.

На вимогу посадової особи митного органу декларант або уповноважена ним особа зобов’язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них.

У разі виявлення, під час митного оформлення товарів або після нього,  порушення правил класифікації товарів митний орган має право самостійно класифікувати такі товари.

Враховуючи вищевикладене, код товарної підкатегорії підакцизного товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається постачальником товару у документах, що свідчать про надходження товару. Тому, у фіскальному касовому чеку має, зокрема, зазначатися код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, який зазначено у документах постачальника такого товару.

З метою отримання більш детальної інформації щодо визначення коду УКТ ЗЕД вина виноградного напівігристого сухого білого Міоль Просекко Тревізо, Bortolomiol 0,75 л ввезеного на територію України ТОВ «БЮРО ВИН», пропонуємо звернутися до Державної митної служби України.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.