Державна податкова служба Україниза результатом розгляду звернення платника податків щодо застосування положень статті 3 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки оновлення парку вантажних електричних локомотивів акціонерного товариства «Українська залізниця», вчиненою 13.05.2021 і ратифікованою Законом України
від 01 липня 2021 року № 1607-IX (далі – Рамкова угода), керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІКодексу, повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації полягає в необхідності встановлення єдиних підходів та усунення можливих неоднозначностей при виконанні вимог Кодексу.
Враховуючи викладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1. Чи є норми статті 11 Рамкової угоди щодо встановлення особливостей оподаткування операцій, визначених у Рамковій угоді, нормами податкового законодавства України в розумінні пункту 3.1 статті 3 Кодексу?
2. Якщо так, то чи розповсюджуються на такі норми положення пункту 3.2 статті 3 Кодексу?
Щодо питань 1 – 2
Статтею 11 Рамкової угоди встановлено, що кредити, надані відповідно до цієї Рамкової угоди, не можуть бути використані для сплати будь-яких податків, зборів, митних та будь-яких інших обов’язкових платежів, що стягуються на території України відповідно до національного законодавства України.
Операції з ввезення на митну територію України у будь-якому митному режимі товарів, придбаних у французького постачальника, його представництв, його підрядників чи субпідрядників, що фінансуються в рамках контракту(-ів), звільняються від будь-яких податків, зборів, митних та будь-яких інших обов’язкових платежів, що стягуються на території України відповідно до національного законодавства України.
Операції з постачання товарів, робіт та послуг на митній території України (крім операцій з ввезення, передбачених абзацом другим статті 11цієї Рамкової угоди), що здійснюються безпосередньо французьким постачальником, його представництвами, зареєстрованими на митній території України, та його підрядниками, і субпідрядниками, що фінансуються в рамках контракту(-ів), оподатковуються за нульовою ставкою (0%) податку на додану вартість та звільняються від оподаткування будь-якими іншими податками, зборами та будь-якими іншими обов’язковими платежами, що стягуються на території України відповідно до національного законодавства України.
Доходи, які виникають у зв’язку з постачанням товарів, робіт та послуг на митній території України в результаті виконання контракту(-ів), що отримуються безпосередньо французьким постачальником, його представництвами, чи їх підрядниками, субпідрядниками, звільняються від будь-яких податків, зборів та будь-яких інших обов’язкових платежів, що стягуються на території України відповідно до національного законодавства України. Звільнення не застосовується до податку на доходи фізичних осіб та інших подібних податків та зборів, зокрема до військового збору, до таких податків та зборів застосовуються ставки, встановлені національним законодавством України.
Крім того, погашення основної суми та сплата відсотків, комісійних, видатків та супутніх платежів, пов’язаних із виконанням цієї Рамкової угоди, здійснюється без нарахування будь-яких податків та зборів в Україні.
Пунктом 3.1 статті 3 Кодексу встановлено, що однією із складових податкового законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування.
Якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору (пункт 3.2
статті 3 Кодексу).
Оскільки, Рамкова угода ратифікована Законом України від 01 липня 2021 року № 1607-IX,норми статті 11 щодо особливостей оподаткування операцій, визначених у цій Рамковій угоді, є нормами податкового законодавства,що визначаютьсястаттею 3 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункту 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІКодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |