X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ОФIС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКIВ ДФС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.01.2018 р. № 165/ІПК/28-10-01-03-11

Офіс великих платників податків Державнбї фіскальної служби, розглянув лист ... щодо змісту фіскального касового чека на переказ небанківською фінансовою установою грошових коштів без відкриття рахунків та на оплату послуг з переказу, та керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки За готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265), який є спеціальним законом. Дія Закону №265 поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють

розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення вимог щодо особливостей проведеная розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Кодексу, заборонено.

Відповідно до абзацу 3 пункту 2 стати 9 Закону №3265 реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських Операцій, крім операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для. подальшого її переказу 3 використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Статтею 2 Закону №2265 визначено, що розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) - оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Статтею 3 Закону №265, зокрема, передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом №265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

- реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України.

Відповідно до статті 2 Закону №265 розрахунковий документ - документ установленої Форми та змісту (касовий чек,-товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівиі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових-операцій або заповнений вручну.

Вимоги до розрахункових документів визначені Положенням про форму та зміст розрахункових документів (далі - Положення), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 "Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку' подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)" (далі - Наказ №13).

Згідно з пунктом 1 розділу VI Положення фіскальний касовий чек за операціями приймання та переказу готівкових коштів через ПТКС (далі - чек ПТКС) - розрахунковий документ, надрукований ПТКС при проведенні операцій приймання та переказу готівкових коштів. Форма №ФКЧ-3 касового чека наведена в додатку 5 до Положення.

Згідно з пунктом 1 розділу VI Положення чек ПТКС повинен містити, зокрема, такі реквізити:

індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Кодексом для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, перед номером друкуються великі літери "ПН";

податковий номер, перед яким друкуються великі літери "ІД";

номер ПТКС;

адреса розміщення ПТКС;

система оператора ПТКС (платіжна система);

номер операції в системі оператора ПТКС (код транзакції в платіжній системі);

вид операції; суму переказу;

літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої суми операції; реквізити отримувача;

вказуються реквізити отримувача переказу. Перед кожним реквізитом друкується його найменування, наприклад, "податковий номер”, ”код банку”, при цьому кожний реквізит друкується з окремого рядка;

якщо отримувач є юридичною особою, друкуються найменування отримувача, податковий номер, номер розрахункового рахунку в банку, найменування банку отримувача, код банку;

якщо отримувач є фізичною особою і кошти перераховуються на рахунок отримувача в банку, друкуються прізвище, ім’я та по батькові отримувача, податковий номер або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), номер поточного рахунку в банку, найменування банку отримувача та код банку;

якщо отримувач є фізичною особою і кошти перераховуються з використанням електронного платіжного засобу на поточний рахунок, друкуються реквізити електронного платіжного засобу, які передбачені правилами безпеки платіжної системи.

Назви товарів (послуг) - додатковий реквізит чека. Застосовується, якщо переказ призначений для оплати товарів (послуг), що придбаються, а також якщо це передбачено правилами (регламентом) отримувача коштів. У такому разі забезпечується друкування в розділі назви товарів (послуг) всього переліку товарів (послуг) та їх вартості.

Реквізити платника переказу. Якщо правилами (регламентом) отримувача коштів передбачено більш повну ідентифікацію платника, дозволяється друкувати:

необхідну ідентифікаційну інформацію (прізвище, ім'я, по батькові, номер договору, реєстраційний код тощо). Перед кожним реквізитом друкується його найменування, наприклад, ’'Прізвище” або "Прізвище платника”, при цьому кожний реквізит друкується з окремого рядка;

суму комісійної винагороди, літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої суми комісійної винагороди;

форму оплати, загальну суму операції у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА” або "УСЬОГО”;

літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка напис "ПЛАТІЖНА СИСТЕМА" (назва платіжної системи, код авторизації або Інший Код, що ідентифікує операцію в платіжній системі та/або код транзакції в платіжній системі, значення коду);

порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції;,

фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН";

напис "ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК" та найменування або логотип виробника.

Пунктом 3 розділу І Положення визначено, що встановлені в Положенні вимога, до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових Документів. У разі відсутності в документі хоча б. одного з обов'язкових реквізитів, а Також недотримання сфери його Призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.

Розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій на паперовому носії, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші необхідні дані.

Відповідно до абзацу першого пункту 44.1 статті 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних а- визначенням об'єктів оподаткування; та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, Інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, де підтверджених документами, що визначені абзацом Дертим пункту 44.1 статті 44 Кодексу.

Отже, у разі надання небанківською фінансовою установою послуг з переказу грошових коштів без відкриття рахунків, у фіскальному касовому чеку має забезпечуватися друкування обов’язкових реквізитів, написів та інформації, передбачених Положенням, зокрема, але не виключно: вид операції; суму переказу у грошовій одиниці України; реквізити отримувача та платника; назви всього переліку послуг (експрес переказ коштів, переказ миттєвий, безготівковий переказ тещо) та їх вартості; загальну суму комісійної винагороди; форму оплати, загальну суму операції у межах чека.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.