Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) щодо роздрібної торгівлі тютюновими виробами, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, основний вид економічної діяльності – 47.26 (роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах).
Враховуючи зазначене ФОП запитує щодо необхідного переліку документів для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, вартість ліцензії та можливість оплати за вказану ліцензію квартально.
Щодо зазначеного питання
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним визначено Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями ( далі – Закон № 481).
Порядок видачі ліцензій на здійснення, зокрема, діяльності із роздрібної торгівлі тютюновими виробами визначено ст. 15 Закону № 481.
Відповідно до частини двадцять першої ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля, зокрема, тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензії на роздрібну торгівлю.
Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, мають право продавати рідини, що використовуються в електронних сигаретах, без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі такими рідинами (частина двадцять четверта ст. 15 Закону № 481).
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю, зокрема, тютюновими виробами становить на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ 250 гривень - на кожне місце торгівлі (частина двадцять п'ята ст. 15 Закону № 481).
Згідно із частиною двадцять дев'ятою ст. 15 Закону № 481 плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на один рік (частина тридцять перша ст. 15 Закону № 481). Відповідно до Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 609, такими уповноваженими органами є територіальні органи ДПС.
Згідно із частиною тридцять четвертою ст. 15 Закону № 481 ліцензія видається за поданою нарочно, поштою або в електронному вигляді заявою суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує плату.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання (у тому числі іноземний суб'єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір отримати ліцензію та додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах (частина тридцять п'ята та частина тридцять сьома ст. 15 Закону № 481).
Отже, ФОП може отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами за умови подання заяви, оформленої відповідно до частини тридцять п'ятої та частини тридцять сьомої ст. 15 Закону № 481, та документу, який підтверджує внесення плати за ліцензію у розмірі ¼ річного платежу.
Поряд з цим інформуємо, пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |