X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.02.2022 р. № 338/ІПК/20-40-07-17-17

Головне управління ДПС у Харківській області (далі – ГУ ДПС), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянуло зверненняплатника податків, щодо роз’яснення норм чинного законодавства та у межах компетенції повідомляє таке.

З метою виконання функцій та завдань, покладених на контролюючі органи та неухильного дотримання вимог чинного законодавства України, в тому числі правил перебування на спрощеній системі оподаткування закріплених пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, ГУ ДПС направлено лист платнику податків засобами поштового сполучення.

Платник просить роз’яснити:

  1. Чи розповсюджуються норми Закону № 533-ІХ (а саме: 52-1 та 52-5) щодо мораторію на запити про надання інформації в порядку п. 73.3 ст. 73 Кодексу?
  2. Чи є належним чином оформленим та законним лист-запит з урахуванням складання його не на бланку Державної податкової служби та відсутності печатки контролюючого органу?
  3. Чи звільняється платник податків від обов’язку надавати відповідь на  лист-запит у зв’язку із порушенням вимог його оформлення як запиту на надання податкової інформації?

Щодо першого питання

Законом України від № 591-IX від 13.05.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон 591-IX) пункт 52-8розділу ХХ Перехідних положень Кодексу викладено в наступній редакції: «тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених статтями 73 і 78 цього Кодексу щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів (крім запитів контролюючих органів щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від’ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) платникам податків по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19)». З огляду на викладене зміни до Кодексу, внесені Законом 591-IX, зупиняють перебіг строків, встановлених статтями 73 і 78 цього Кодексу по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Щодо другого та третього питання

Відповідно до п. 73.3 ст. 73 Кодексуконтролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити:

1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;

2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;

3) печатку контролюючого органу.

Крім того, запит повинен бути складений на бланку контролюючого органу.

У разі якщо запит складено з порушенням вимог, визначених абзацами першим - п’ятим цього пункту 73.3 Кодексу, платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на такий запит.

Додатково, роз’яснюємо, що платник податків зобов’язаний надати інформацію та її документальне підтвердження з питань, викладених у листі ГУ ДПС з урахуванням положень пункту 52-8 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.