Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Філії щодо сплати податків та, керуючись ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Філія, посилаючись на норми чинного законодавства, просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо порядку справляння податків (в частині плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, екологічного податку та інших податків (зборів)) у період дії воєнного стану в України.
Порядок справляння податків у період дії воєнного стану в України врегульовано п.п. 69.14, 69.1, 69.16 та 69.22 п. 69 підрозд. 10 «Перехідні положення» Кодексу.
Зокрема, платникам податків у період дії воєнного стану в України надано право не нараховувати та не сплачувати за об’єкти майна в межах територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України (далі – Перелік територій).
Станом на дату надання індивідуальної податкової консультації Перелік територій Кабінетом Міністрів України не затверджений.
З набранням чинності відповідного рішення Уряду щодо визначення Переліку територій платники податків зможуть скорегувати свої податкові зобов’язання з податків відповідно до норм Кодексу.
Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету передбачений ст. 168 Кодексу відповідно до п.п. 168.4.1 п. 168.4 якої податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до відповідних бюджетів згідно з нормами Бюджетного кодексу України (далі – БКУ).
Такий порядок застосовується усіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (далі – відокремлений підрозділ) (п.п. 168.4.2 п. 168.4 ст. 168 Кодексу).
Відповідно до ст. 64 БКУ податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.
Згідно з п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 Кодексу суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.
У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.
Відповідно до п. 176.2 ст. 176 Кодексу особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов’язані, зокрема, подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 111/26556 із змінами та доповненнями (далі – Порядок, Розрахунок).
Пунктом 3 розділу ІІ Порядку визначено, що Розрахунок подається до контролюючих органів за основним місцем обліку.
Враховуючи викладене, якщо юридична особа, як податковий агент, має неуповноважений відокремлений підрозділ, місцезнаходження якого є територія іншої адміністративно-територіальної одиниці ніж його основне місцезнаходження, то податок на доходи (заробітна плата, грошове забезпечення), нарахований працівникам такого відокремленого підрозділу, переравховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням цього відокремленого підрозділу, а Розрахунок за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Звертаємо увагу, що п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |