Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо земельного податку (далі – Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство проінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування за ставкою 5 відс. доходу та є власником земельних ділянок цільове призначення яких «02.01. Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)».
Товариство повідомило, що основними видами господарської діяльності по кодам КВЕД є 41.20 – «будівництво житлових і нежитлових будівель», 68.10 – «купівля та продаж власного нерухомого майна».
Товариство, посилаючись на положення п. 4 ст. 297.1 ст. 297 Кодексу, запитує щодо звільнення від сплати земельного податку та подання податкової звітності за вказані вище земельні ділянки.
Земельний податок є обов’язковим платежем, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Відповідно до ст. 269, ст. 270 Кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Особливості справляння земельного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розд. XIV Кодексу (п. 269.2 ст. 269 Кодексу).
Зокрема, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку третьої групи для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку)) (п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу).
Господарська діяльність – діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Виробництво (виготовлення) – діяльність, пов’язана з випуском продукції, яка включає стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва (Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності від 01.06.2000 №1775-ІІІ).
Враховуючи викладене, у разі здійснення будівництва (в тому числі виробничих об’єктів), юридична особа не використовує у господарській діяльності свої земельні ділянки. Відповідно не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку від сплати земельного податку.
Отже, юридична особа – платник єдиного податку третьої групи, що є власником земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво, сплачує земельний податок на загальних підставах.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |