Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю щодо питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство має намір здійснювати виробництво Омивача проти обледеніння автотранспортного засобу методом змішування спирту та інших компонентів згідно ТУ: Готові рідкі протиобліднювальні суміші для омивання лобового скла транспортних засобів на основі етилового спирту: Рідина проти обледеніння при (-20°С), код УКТ ЗЕД 3820 00 00 90 (далі - Склоомиваюча рідина).
Товариство запитує:
Щодо зазначених питань
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі– Закон № 481).
Відповідно до ст. 1 Закону № 481:
спирт етиловий - спирт етиловий-сирець, спирт етиловий ректифікований технічний, спирт етиловий денатурований (спирт технічний), спирт етиловий технічний, спирт етиловий ректифікований, що відповідають кодам 2207 і 2208 згідно з УКТЗЕД та виготовлені з крохмале- і цукровмісної сировини або з нехарчових видів сировини за спеціальними технологіями;
спирт етиловий денатурований - спирт етиловий ректифікований денатурований та інші види спирту етилового будь-якої міцності, змішані з іншими речовинами (денатуруючими добавками), які роблять його непридатним для пиття, але не перешкоджають його використанню для промислових цілей. Перелік денатуруючих добавок для денатурації спирту етилового, призначеного для використання на митній території України, затверджується Кабінетом Міністрів України. Денатуруючі добавки для денатурації спирту етилового, призначеного для використання поза межами митної території України, визначаються умовами відповідної угоди на експорт;
ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ, що засвідчує право суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Частиною тридцять третьою статті 3 Закону № 481 визначено види діяльності, на кожен вид якої видаються окремі ліцензії, а саме: виробництво спирту етилового неденатурованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу, спирту етилового денатурованого, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального, а в ліцензіях на виробництво алкогольних напоїв також зазначаються коди 2103 90 30 00, 2106 90, 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД залежно від виду продукції, що вироблятиметься. При цьому Склоомиваюча рідина серед цих видів продукції не зазначена.
Отже, виробництво Склоомиваючої рідини не потребує отримання ліцензії. Ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту – сирцю плодового, алкогольних напоїв мають отримувати суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво зазначеної продукції.
Водночас повідомляємо, що відповідно до п.п. д) 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Перелік продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, затверджений постановою Кабінету Міністрів від 14.08.2019 № 722 «Про затвердження переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, переліку денатурованих добавок для денатурації спирту етилового, призначеного для використання на митній території України, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Перелік).
Продукція, яка класифікується за кодом згідно з УКТЕД 3820 00 00 90 (опис продукції - «Готові рідкі протиобліднювальні суміші») входить до цього Переліку.
Пунктом 229.1 статті 229 Кодексу визначено умови, при виконанні яких суб'єктами господарювання отримується спирт етиловий за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, зокрема:
внесення до Електронного реєстру суб'єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення (п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу);
видача податкового векселя на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг спирту, що отримується виходячи із ставки податку, визначеної у пункті 215.3 статті 215 Кодексу – до отримання спирту етилового з акцизного складу (п.п. 229.1.2 п. 229.1 ст. 229 Кодексу);
необхідність документального підтвердження цільового використання спирту етилового для виробництва продукції, визначеної у п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу – для погашення податкового векселя (п.п. 229.1.8 п. 229.1 ст. 229 Кодексу) та застосування штрафу у разі нецільового використання спирту етилового (п.п. 229.1.17 п. 229.1 ст. 229 Кодексу);
вимоги до суб'єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва, зокрема, продукції хімічного і технічного призначення (п.п. 229.1.8 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).
Особливості відпуску та отримання спирту етилового для виробництва, зокрема, продукції хімічного і технічного призначення встановлені ст. 7 1 Закону № 481.
Крім того, відповідно до п.п. 212.1.7 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платниками акцизного податку є особа, на яку покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції), на які встановлено ставку податку 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.
Тобто, у разі незабезпечення цільового використання спирту етилового, отриманого за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, суб'єкт господарювання (відповідно до п.п. 212.1.7 п. 212.1 ст. 212 Кодексу) є платником акцизного податку, та на нього поширюються вимоги Кодексу щодо, зокрема, декларування податкового зобов'язання з акцизного податку, сплати акцизного податку.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |