X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.12.2022 р. № 2287/ІПК/99-00-04-01-04-06

Державна податкова служба України на звернення селянського (фермерського) господарства (далі – Господарство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації із справляння орендної плати за землю у період дії воєнного стану в Україні, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Господарство поінформувало про користування земельною ділянкою комунальної власності на умовах оренди (далі – Ділянка), що розташована на території …….. сільської територіальної громади ……. району ……... області, на якій велися бойові дії та пошкоджена внаслідок обстрілів прикордонної смуги, про що свідчить вчинення кримінального правопорушення.  

Господарство, посилаючись на підпункт 69.14 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, просить надати роз’яснення щодо можливості скоригувати свої податкові зобов’язання з орендної плати за Ділянку, що розташована на території Миколаївської сільської територіальної громади, яка включена до переліку територій, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 «Про затвердження територіальних громад, що розташовані в районі воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 24 травня 2022 року» із змінами та доповненнями.

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Особливості справляння плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) у період дії воєнного стану в Україні врегульовано підпунктом 69.14 пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу. Зокрема платникам плати за землю у період дії воєнного стану в Україні надано право не нараховувати та не сплачувати плату за землю за земельні ділянки, що розташовані на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди (далі – Території), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06 грудня 2022 року № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» (далі –Постанова), якою встановлено, що перелік Територій затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Ключовою умовою, за якою у платників податків у період дії воєнного стану в Україні виникає право їх не нараховувати та не сплачувати, є визначений Кабінетом Міністрів України перелік Територій.

Оскільки відтепер Урядом повноваження щодо розробки переліку делеговані Міністерству реінтеграції тимчасово окупованих територій, то після затвердження та офіційного оприлюднення нового переліку, складеного з дотриманням вимог Постанови, платники податків зможуть скоригувати свої податкові зобов’язання.

Відповідно до статті 50 Кодексу платники податків мають право самостійно уточнювати свої узгоджені податкові зобов’язання шляхом подання уточнюючих розрахунків (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) до податкової декларації за формою, чинною на час подання такого розрахунку.

Звертаємо увагу, що пунктом 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, передбачено зупинення перебігу строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.