X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.12.2022 р. № 2293/ІПК/99-00-04-01-04-06

Державна податкова служба України на запит Товариства щодо справляння податку на майно в частини плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, (далі – Податок) та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство поінформувало, що  є платником податків на  загальній системі оподаткування і власником ділянки, на якій розташовано нерухоме майно, а саме виробничі, ремонтні, складські та допоміжні приміщення. За інформацією  Товариства земельна ділянка знаходиться на території де велись бойові дії,  яка засмічена вибухонебезпечними предметами та на якій розташовані фортифікаційні споруди.

Враховуючи вказане, Товариство просить надати роз’яснення щодо  звільнення Товариства від сплати Податку під час дії воєнного стану, можливості  здійснити коригування податкових зобов’язань  та  справляння Податку після закінчення дії воєнного стану за період дії воєнного стану.

Порядок справляння Податку у період дії воєнного стану в України врегульовано підпунктами 69.14 та 69.22 пункту 69 підрозділу 10 «Перехідні положення» розділу ХХ Кодексу.

Зокрема, платникам Податку у період дії воєнного стану в України надано право не нараховувати та не сплачувати за об’єкти нерухомого майна в межах територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України (далі – Перелік територій).

6 грудня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» (далі –Постанова), якою встановив, що Перелік затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Новий Перелік передбачає дві градації ведення бойових дій на території: активні та можливі. Окремим розділом у переліку визначаються окуповані території.

Важливо, що новий Перелік буде масштабуватись до рівня окремих населених пунктів, а не громад, як зараз визначає перелік, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 «Про затвердження територіальних громад, що розташовані в районі воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 24 травня  2022 року».

Форма Переліку визначає код території за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад та її найменування, а також дати початку та завершення бойових дій та тимчасової окупації.

Ключовою умовою, за якою у платників податків у період дії воєнного стану в Україні виникає право їх не нараховувати та не сплачувати, є визначений Кабінетом Міністрів України Перелік.

Оскільки відтепер Урядом повноваження щодо розробки Переліку делеговані Мінреінтеграції, то після затвердження та офіційного оприлюднення нового Переліку, складеного з дотриманням вимог Постанови, платники податків зможуть скоригувати свої податкові зобов’язання.

Відповідно до пункту 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).