X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.12.2022 р. № 2309/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як викладено у зверненні, платник (далі – співвиконавець) на підставі договору з (далі – головний виконавець) виконує роботи зі створення науково-технічної продукції та отримує від головного виконавця оплату за ці роботи. Зазначені роботи виконуються у межах тендерного договору, який фінансується з державного бюджету, укладеного головним виконавцем з ЧАЕС.  

Враховуючи вищевикладене, платник просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, визначеного підпунктом 197.1.22 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ.

Разом з цим, у зверненні не вказано, як здійснюється оплата виконаних платником робіт: з рахунку головного виконавця чи з рахунку органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Пунктом 44.1 статті 44 глави 1 розділу ІІ ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 глави 1 розділу II ПКУ.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктом «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 розділу V ПКУ.

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Відповідно до підпункту 197.1.22 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання послуг з фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, якщо такі послуги та/або роботи постачаються особою, яка безпосередньо отримує оплату їх вартості з рахунка органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Таким чином, для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ відповідно до підпункту 197.1.22 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ оплата вартості фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт повинна здійснюватися за рахунок бюджетних коштів, отриманих безпосередньо з рахунка органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

До операцій з постачання послуг з фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт при надходженні коштів в рахунок оплати вартості таких робіт не безпосередньо з рахунка органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, а з рахунку іншої особи застосовується загальний порядок оподаткування ПДВ.

Отже, зазначені у зверненні операції з постачання співвиконавцем робіт зі створення науково-технічної продукції на підставі договору з головним виконавцем оподатковуються ПДВ у загальному порядку за ставкою 20 відсотків, якщо оплата за виконання таких робіт співвиконавцем отримується з рахунку головного виконавця.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані у ПКУ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 глави 3 роздiлу II ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.