X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.12.2022 р. № 2336/ІПК/99-00-04-01-04-06

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі – Податок), та керуючись ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство поінформувало, що є власником об’єкта нежитлової нерухомості (далі – Об’єкт), розташованого в багатоквартирному будинку (далі – Будинок) та як співвласник Будинку, запитує про наявність у нього податкових зобов’язань з Податку за земельну ділянку під Будинком. Товариство не надало інформації щодо вжиття ним заходів в частині оформлення відповідного права на земельну ділянку під Об’єктом.

Товариство не повідомило щодо сформованості земельної ділянки під Будинком
як об’єкта цивільних прав.

Підстави для нарахування Податку визначено нормами п. 286.1 ст. 286 Кодексу.

Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр), до повноважень якої належить забезпечення ведення та адміністрування Державного земельного кадастру (Кадастр), на виконання п.п. 2 п. 1 Указу Президента України від 22.07.2019 № 542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству» розроблено проект нової бюджетної програми «Розробка технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) щодо земельних ділянок усіх форм власності, сформованих до 2004 року, відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру, а також земельних ділянок усіх форм власності, речові права на які (документи, що посвідчують права на них) зареєстровано до 1 січня 2013 року, але відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру» (далі  Програма).

Таким чином, за наявності однієї з підстав, визначених п. 286.1 ст. 286 Кодексу, зокрема за наявності даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або даних інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, у Товариства виникають підстави для самостійного обчислення податкових зобов’язань з Плати та подання податкової декларації.

При цьому, Товариству за наявності земельної ділянки, сформованої до 2004 року, або речові права на яку зареєстровано до 1 січня 2013 року, але відомості про яку не внесені до Кадастру, відповідно до положень Програми доцільно звернутися до Держгеокадастру як головного адміністратора Кадастру з питання розробки технічної документації із землеустрою та перенесення відомостей про таку земельну ділянку до Кадастру.

Крім того Товариство як власник Об’єкта у Будинку, свої зобов’язання в частині дотримання принципу платного використання землі може реалізовувати в межах Цивільного кодексу України через особу, якій делеговано (або будуть делеговані) повноваження щодо здійснення державної реєстрації прав на земельну ділянку та у якої з моменту здійснення державної реєстрації прав на земельну ділянку виникатимуть податкові зобов’язання з плати за землю.

Питання взаємовідносин між співвласниками Будинку щодо компенсації уповноваженій особі плати за землю регулюються у межах Земельного і Цивільного кодексів України.

Звертаємо увагу, що п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).