X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.12.2022 р. № 2387/ІПК/99-00-04-01-04-06

Державна податкова служба України на звернення садівницького товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації із земельного податку, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство поінформувало, що отримало земельні ділянки загальною площею 59 га для організації колективного садівництва, які складаються із земельних ділянок загального користування, призначених для потреб членів Товариства, частина яких приватизована громадянами – членами Товариства, а інша частина планується до приватизації (далі – Ділянки).

Товариство, посилаючись на чинне законодавство, запитує щодо нарахування та сплати земельного податку (далі – Податок), в тому числі подання податкової декларації з плати за землю за Ділянки.

Статтею 35 Земельного кодексу України (далі – Земельний кодекс) визначено загальні засади користування земельними ділянками садівницькими товариствами.

Платниками Податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, земельні частки (паї), які перебувають у власності, та земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування (ст.ст. 269, 270 Кодексу).

За Ділянки загального користування, які перебувають у власності Товариства, Податок до бюджету сплачується Товариством.

Якщо фізичною особою – користувачем Ділянки, наданої для ведення садівництва, не оформлено право власності відповідно до чинного законодавства, то Товариство є платником Податку до бюджету, включаючи Ділянки загального користування.

У разі наявності у фізичної особи – члена садівницького товариства приватизованої Ділянки, Податок самостійно сплачується фізичною особою – власником на загальних підставах або використовується пільга зі сплати Податку відповідно до вимог ст. 281 Кодексу.

Юридична особа зменшує податкові зобов’язання з Податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до п. 281.1 ст. 281 Кодексу за Ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні, і входять до складу Ділянок такої юридичної особи (абзац перший п. 286.7 ст. 286 Кодексу).

Складення податкової декларації визначено положеннями ст. 48 Кодексу.

Відповідно до ст. 50 Кодексу платники податків мають право самостійно уточнювати свої узгоджені податкові зобов’язання шляхом подання уточнюючих розрахунків (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) до Декларації за формою, чинною на час подання такого розрахунку.

Особливості заповнення реквізитів Декларації по категоріям Ділянок чинним законодавством не передбачено.

Інформація про перехід права власності на окремі Ділянки, надані членам Товариства у користування у разі їх приватизації, до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням Ділянок не подається, а має своє відображення в Декларації з типом «Уточнююча» на поточний (звітний) рік.

Додатково повідомляємо, що для врегулювання питання подання уточнюючої податкової декларації відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Кодексу платник податку має право безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі через Інтернет, зокрема інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів тощо. 

Звертаємо увагу, що п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, передбачено зупинення перебігу строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.