Головне управління ДПС у Чернігівській області розглянуло звернення щодо застосування окремих норм податкового законодавства, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Спілка проінформувала, що є платником єдиного податку третьої групи та не є платником податку на додану вартість. Основним видом діяльності є здача в оренду власного нерухомого майна. Враховуючи зміни, внесені до Кодексу в частині спрощеної системи оподаткування на період дії воєнного, надзвичайного стану на території України, Спілка з 05.10.2022 зареєстрована платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки доходу.
Платник просить надати роз’яснення з наступних питань:
Щодо питання 1-2.
Відповідно до п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку третьої групи належать юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Водночас, відповідно до п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розд. XIV Кодексу застосовуються з урахуванням, зокрема, таких особливостей:
платниками єдиного податку третьої групи з особливостями оподаткування можуть бути юридичні особи-суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, до яких не застосовується обмеження щодо обсягу доходу (п.п. 9.2 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу);
відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу, встановлюється у розмірі 2 відсотки доходу, визначеного відповідно до ст. 292 Кодексу (п.п. 9.4 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу).
При цьому, відповідно до абз. першого п.п. 9.9 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку третьої групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Після автоматичного повернення юридичної особи на третю групу єдиного податку за ставкою, що застосовувалась до обрання спрощеної системи з особливостями оподаткування, до суми граничного обсягу доходу, визначеного п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, не включається дохід, отриманий юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи під час використання таким платником особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Таким чином, перевищення граничного обсягу отриманого доходу, визначеного п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, під час використання таким платником особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, не є підставою для припинення перебування його платником єдиного податку третьої групи за ставкою, що застосовувалась до дати обрання спрощеної системи з особливостями оподаткування, після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.
Додатково повідомляємо, що у відповідності до п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |