X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.11.2022 р. № 1862/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо податкових наслідків з ПДВ в описаній у зверненні ситуації та на доповнення до індивідуальної податкової консультації, наданої Підприємству, у зв’язку із отриманням від Підприємства додаткової інформації, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як свідчить додатково надана Підприємством інформація, майно, створене чи придбане за рахунок коштів юридичних осіб комунальної власності територіальної громади м. Києва, є комунальною власністю територіальної громади м. Києва (пункт 2 рішення Київської міської ради від 15.12.2011
№ 844/7080 «Про впорядкування прийняття майна до комунальної власності територіальної громади міста Києва, передачі його у володіння та користування, передачі до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій, закріплення майна на праві господарського відання або оперативного управління»).

Власником Поліпшень є територіальна громада міста Києва в особі Київської міської ради.

Поліпшення передаються замовником Підприємству, в якого об’єкт будівництва, відносно якого створено Поліпшення, закріплено на праві господарського відання та яке відповідно до своїх статутних завдань буде здійснювати його подальше належне утримання.

Операція з передачі Поліпшень здійснюється на безоплатній основі без прийнятого рішення Уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

З огляду на викладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо податкових наслідків з ПДВ у разі передачі Поліпшень в описаній ситуації.

Основні засади господарювання в Україні і господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання регулюються Господарським кодексом України (далі – ГКУ).

Згідно зі статтею 136 ГКУ право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених ГКУ та іншими законами.

Власник майна, закріпленого на праві господарського відання за суб'єктом підприємництва, здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган, не втручаючись в оперативно-господарську діяльність підприємства.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України, у тому числі операції з безоплатної передачі.

Під поняттям «постачання товарів» розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Продаж (реалізація) товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів (підпункти 14.1.191 і 14.1.202                 пункту 14.1 статті 14 розділу I ПКУ).

Враховуючи викладене, та виходячи із опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє, що у разі, якщо при здійсненні передачі Поліпшень від замовника до Підприємства не відбувається переходу права власності на Поліпшення, враховуючи те, що власником Поліпшень є територіальна громада міста Києва в особі Київської міської ради, а об’єкт будівництва, відносно якого створено Поліпшення, закріплено на праві господарського відання за Підприємством, то така передача Поліпшень у розумінні норм, визначених підпунктами 14.1.191 і 14.1.202 пункту 14.1              статті 14 розділу I ПКУ, не підпадає під поняття «постачання товарів» і, відповідно, при її здійсненні податкових наслідків з ПДВ не виникає.

Підстави для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ до вказаної вище операції відсутні.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).