Державна податкова служба України за результатами розглядузвернення фізичної особи – підприємця (далі – Підприємець)
про надання індивідуальної податкової консультації,керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до змісту звернення, фізична особа – підприємецьзареєструвала господарську діяльність 29.03.2022, перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку третьої групи), здійснює роздрібну торгівлю продуктами харчування (окрім підакцизних товарів), реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або програмні РРО в контролюючих органах не реєструвала, у своїй діяльності використовує PОS-термінал.
У зв’язку із складністю розуміння законодавства Підприємець звернулась до податкового органу із наступними запитаннями:
Щодо обов’язку застосування РРО або програмних РРО
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року
№ 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265). Його дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Відповіднодоположеньпункту 61 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу такий критерій, для цілей незастосування РРО, як обсяг доходу, діяв виключно у період до 01.01.2022.
Починаючи із 01.01.2022 платники єдиного податку другої – четвертої групи застосовують РРО або програмні РРО на загальних підставах.
Враховуючи, що господарську діяльність Підприємцем зареєстровано 29.03.2022, тому кожна розрахункова операція має бути здійснена із обов’язковим застосуванням РРО або програмних РРО.
Щодо особливостей перебування на спрощеній системі під час дії воєнного стану
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до підпункту 3пункту. 291.4 статті 291 ПКУ до третьої групи платників єдиного податку належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Разом з тим, тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV Кодексу застосовуються з урахуванням таких особливостей.
Відповідно до підпункту 9.2 пункту 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення»Кодексу, платниками єдиного податку третьої групи можуть бути, зокрема, фізичні особи-підприємці. До таких осіб не застосовується обмеження щодо обсягу доходу та кількості осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах.
Таким чином, до фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку третьої групи та використовують особливості оподаткування, не застосовуються обмеження щодо обсягу доходу.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації та має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |