X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.11.2022 р. № 1986/ІПК/99-00-07-04-01-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.

Товариство, з метою практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, звернулось із запитанням щодо виконання  операцій«службове внесення» та «службова видача».

З метою надання відповіді звертаємо увагу Товариства, що відповідно до визначення наведеного у підпункті 14.1.1721. пункту 14.1 статті 14 Кодексу індивідуальна податкова консультація це роз’яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій, а тому, підтвердження позицій платників податків не належить до функціональних повноважень податкових органів.

Також, посилання узверненні на окремі положення нормативно-правових актів без наведення фактичних обставинпов’язаних із організацією роботи


Товариства є недостатнім для надання індивідуальної податкової консультації, яка могла б бути використана Товариством у конкретному випадку.

Поряд із цим, виходячи зі змісту наведеного у зверненні та з метою розуміння обсягу прав та обов’язків Товариства, слід зазначити, що відповідно до пункту 6 Розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації
розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами (далі – Порядок
РРО), внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.

Операція «службове внесення» також використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на
момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

За допомогою операції «службова видача» проводиться реєстрація суми готівки, яка вилучається з місця проведення розрахунків та/або видається держателям електронних платіжних засобів, що по своїй суті не є розрахунковими операціями та не змінює валовий дохід платника податків, як результат, що підлягає оподаткуванню.

Аналогічні положення також містить пункт 9 Розділу ІV Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами (далі – Порядок ПРРО).

Враховуючи викладене, як відповідь на питання повідомляємо, що із системного аналізу положень Порядків РРО таПРРО вбачається, що вони не встановлюють обов’язку щоденно здійснювати операції «службового внесення»та «службової видачі».

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу України
податкова консультація діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації тамає індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.