Державна податкова служба України на звернення приватного акціонерного товариства (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації із справляння плати за землю (земельного податку й орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – Плата) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), у період дії воєнного стану в Україні, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відс., а з 28.04.2022 за ставкою 2 відс., надає в оренду власне нерухоме майно, основний вид господарської діяльності 68.20 – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
Враховуючи вказане, Товариство просить надати роз’яснення щодо звільнення в даному випадку від сплати Плати та Податку, а також про право подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю та у які строки.
Пунктом 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
Особливості справляння Податку та Плати у період дії воєнного стану в України врегульовано пп. 69.14, 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу. Зокрема платникам Податку та Плати у період дії воєнного стану в України надано право не нараховувати та не сплачувати за земельні ділянки та об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації (далі – Території), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Оскільки станом на дату надання відповіді перелік Територій Кабінетом Міністрів України не визначений, то Товариство зможе скоригувати свої податкові зобов’язання, а також надіслати уточнюючий розрахунок до податкової декларації за формою, чинною на час подання такого розрахунку. виключно після затвердження переліку Територій.
У разі якщо у Товариства у період дії воєнного стану в України відновилася можливість своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків, то такий обов’язок має бути реалізований у порядку та строки, передбачені Кодексом.
Відповідно до статті 50 Кодексу платники податків мають право самостійно уточнювати свої узгоджені податкові зобов’язання шляхом подання уточнюючих розрахунків (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) до податкової декларації за формою, чинною на час подання такого розрахунку.
Звертаємо увагу, що пунктом 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, передбачено зупинення перебігу строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |