Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула зверненнящодо практичного застосування норм чинного законодавствата в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин та у відповідності до норм Кодексу, які діяли у 2021 році.
Відповідно до інформації, наведеної у зверненні, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку 2 групи планує здійснювати діяльність на території України без визначення її конкретного місця та здійснювати експорт товарів та послуг.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання заповнення поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» у Заяві про застосування спрощеної системи оподаткування.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначено главою 1 розділу ХІV Кодексу.
Відповідно до п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Кодексу для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі –Заява).
Форма Заяви затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308 (далі – Наказ № 308).
У Заявізазначаються обов’язкові відомості, зокрема, місцепровадження господарської діяльності (п.п. 4 п. 298.3 ст. 298 Кодексу).
Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ст. 299 Кодексу).
Відповідно до п.п. 3 п. 299.7 ст. 299 Кодексу інформація щодо місця провадження господарської діяльності вноситься до реєстру платників єдиного податку.
Відповідно до Наказу № 308 формою Заяви передбачено поле 6 «Місце провадження господарської діяльності», в якому зазначається наступна інформація:
код за КОАТУУ заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженого наказом Державної служби статистики Українивід 31.10.1997 № 659, розміщений на офіційному вебсайті Державної служби статистики України;
область, район, населений пункт;
вулиця, номер будинку / офісу / квартири;
індекс.
Отже, фізична особа – підприємець, яка виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинна дотримуватись вимог ст. 298 Кодексу та зазначати в Заяві обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».
Якщофізична особа – підприємець – платник єдиного податку планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Виконання робіт чи надання послуг на території та за межами України (експорт)» та/або «Поставка товарівна території та за межами територіїУкраїни (експорт)». При цьомуінші графи поля 6 Заяви не заповнюються.
Зауважуємо, що відповідно до п. 528 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексутимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема,статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Крім того, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.
Так, згідно із п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якогопокладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених зазначеним підпунктом Кодексу.
Відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |