X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.02.2023 р. № 238/ІПК/99-00-24-03-03-05

 Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула щодо застосування окремих норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє.

З метою правильного застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування(далі – єдиний внесок) платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання коригування звітності з єдиного внеску однією сумою без розбивання по місяцях. При чому коригування заробітної плати здійснювалось звільненому працівнику за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу та вивленням помилок.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати, повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України
від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

Пунктами 1 та 4 частини другої статті 6 Закону № 2464 визначено, що
з 01 січня 2021 року звітні відомості з нарахування єдиного внеску повинні становити невід'ємну частину відповідної податкової звітності.
Форма, за якоюподаєтьсязвітність про нарахуванняєдиноговнеску у складізвітності з податку на доходи фізичнихосіб (єдиногоподатку), встановлюєтьсяцентральним органом виконавчоївлади, щозабезпечуєформування та реалізуєдержавнуфінансовуполітику, за погодженням з Пенсійним фондом України та фондами загальнообов'язкового державного соціальногострахування.

Так, форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 із змінами.

Відповідно до п. 1 розділу II Порядку Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Розрахунок за календарний рік не подається.

Згідно з п. 1 розділу III Порядку заголовна частина Розрахунку містить, зокрема, інформацію про додатки, що є невід'ємною частиною Розрахунку.

При цьому відповідно до п. 1 розділу IV Порядку Додаток 1 до Розрахунку «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі –Додатку 1) призначений для щоквартального формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу.

Порядок проведення коригувань у Розрахунку визначено розділом V Порядку.

Враховуючи викладене, коригування Додатку 1 до Розрахунку здійснюється платником податків відповідно до Порядку шляхом подання його у розрізі місяців звітного кварталу за який здійснюється коригування.

Зауважуємо, що відповідно до п. 528 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Крім того, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Так, згідно з п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу для платниківподатків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крімвипадків, передбачених зазначеним підпунктом Кодексу.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.