X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.10.2022 р. № 1617/ІПК/99-00-24-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування доходу у вигляді вартості лікарських засобів та виробів медичного призначення і в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у зверненні зазначив, що має намір укласти договір з закладом охорони здоров’я (аптекою)на придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення працівниками за рахунок роботодавця.

Платник податків просить надати роз’яснення щодо оподаткування зазначеного доходу.

Оподаткуваннядоходівфізичнихосібрегламентуєтьсярозділом IV Кодексу, ст. 165 якоговизначеноперелікдоходів, які не включаються до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу платникаподатку.

Так, п.п. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Кодексу передбачено, що до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу платникаподатку не включаються, зокремакоштиабовартість майна (послуг), щонадаються як допомога на лікування та медичнеобслуговуванняплатникаподаткуабо члена сім'їфізичної особи першогоступеняспоріднення, дитини, яка перебуваєпідопікоюабопіклуваннямплатникаподатку, за умови документального підтвердженнявитрат, пов'язанихізнаданнямзазначеноїдопомоги (у разінаданнякоштів), у тому числі, але не виключно, для придбанняліків, донорськихкомпонентів, протезно-ортопедичнихвиробів, виробівмедичногопризначення для індивідуальногокористуванняосіб з інвалідністю, за рахуноккоштівроботодавцяза наявностівідповіднихпідтверднихдокументів, крімвитрат, щокомпенсуютьсявиплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціальногомедичногострахування.

Такими підтвердними документами можуть бути документи, що підтверджують потребу фізичної особи – платника податку в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку), документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану).

Відповідно до ст. 3 Основ законодавства України про охорону здоров'я медичне обслуговування – це діяльність закладів охорони здоров'я, реабілітаційних закладів, відділень, підрозділів та фізичних осіб - підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію у встановленому законом порядку, у сфері охорони здоров'я, що не обов'язково обмежується медичною допомогою та/або реабілітаційною допомогою, але безпосередньо пов'язана з їх наданням.

Медична допомога – це діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямована на профілактику, діагностику та лікування у зв'язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв'язку з вагітністю та пологами.

Мережа закладів охорони здоров'я –сукупність закладів охорони здоров'я, що забезпечують потреби населення у медичному обслуговуванні на відповідній території.

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28 жовтня 2002 року № 385 затверджено Перелік закладів охорони здоров'я, до яких відносяться фармацевтичні (аптечні) заклади – аптеки.

Враховуючивикладене, витрати роботодавця на придбання лікарськихзасобів та виробів медичного призначення фізичною особою (працівником) на підставі укладеного договору з закладом охорониздоров’я (аптекою) не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, за умови дотримання вимог, визначених п.п. 165.1.19
п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.