Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
У своєму зверненні Товариство поінформувало, що на підставі спеціального дозволу на користування надрами видобуває обсяги залізистих кварцитів (руди залізні, що вимагають збагачення), придатних для виробництва залізорудних концентратів.
Враховуючи викладене Товариство, посилаючись на зміни внесені Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» у частині визначення фактичної ціни реалізації для руд заліза центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за податковий (звітний) період, як середньої вартості залізної руди за індексом IODEX 62 % FE CFR China, перерахованої у гривні за 1 тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, який настає за податковим (звітним) періодом, за інформацією, що офіційно зазначена світовим інформаційним агентством Platts, просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання визначення об’єкта оподаткування Рентною платою у порядку, встановленому п. 252.18 ст. 255 Кодексу, у разі обліку товарної продукції Товариства як товарного залізорудного концентрату, так і залізорудних окатків.
Господарська діяльність гірничого підприємства з видобування корисних копалин охоплює процеси добування та первинної переробки корисних копалин (п.п. 14.1.37 п.14.1 ст. 14 Кодексу). Первинна переробка мінеральної сировини, зокрема, передбачає виконання операцій із збирання, дроблення або мелення, сушки, сортування за будь-якими фізичними властивостями дроблених або мелених гірських порід або мінеральних утворень із застосуванням будь-яких технологічних процесів сортування, які забезпечують отримання гірничим підприємством товарної продукції, види якої встановлені затвердженими кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр (п.п. 14.1.150 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Видобуті Товариством обсяги залізистих кварцитів (руди залізні, що вимагають збагачення), придатних для виробництва залізорудних концентратів, згідно з схемами руху товарної сировини гірничого підприємства, переробляються до товарного магнетитового концентрату, який є сировиною для виготовлення окатків.
Таким чином при обчисленні Товариством податкових зобов’язань з Рентної плати у порядку, визначеному п. 252.18 ст. 252 Кодексу, слід використовувати фактичний, але не менше ніж визначений Протоколом Державної комісії України по запасах корисних копалин, обсяг (кількість) товарної продукції Товариства – товарний залізорудний концентрат, який підлягає обліку для цілей оподаткування Рентною платою.
Звертаємо увагу, що п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (у тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |