X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.10.2022 р. № 1658/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

У своєму зверненні Товариство поінформувало, що на підставі спеціального дозволу на користування надрами видобуває обсяги залізистих кварцитів (руди залізні, що вимагають збагачення), придатних для виробництва залізорудних концентратів.

Враховуючи викладене Товариство, посилаючись на зміни внесені Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» у частині визначення фактичної ціни реалізації для руд заліза центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за податковий (звітний) період, як середньої вартості залізної руди за індексом IODEX 62 % FE CFR China, перерахованої у гривні за 1 тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, який настає за податковим (звітним) періодом, за інформацією, що офіційно зазначена світовим інформаційним агентством Platts, просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання визначення об’єкта оподаткування Рентною платою у порядку, встановленому п. 252.18 ст. 255 Кодексу, у разі переробки видобутих Товариством обсягів залізистих кварцитів на умовах давальницької сировини.

Господарська діяльність гірничого підприємства з видобування корисних копалин охоплює процеси добування та первинної переробки корисних копалин (п.п. 14.1.37 п.14.1 ст. 14 Кодексу). Первинна переробка мінеральної сировини, зокрема, передбачає виконання операцій із збирання, дроблення або мелення, сушки, сортування за будь-якими фізичними властивостями дроблених або мелених гірських порід або мінеральних утворень із застосуванням будь-яких технологічних процесів сортування, які забезпечують отримання гірничим підприємством товарної продукції, види якої встановлені затвердженими кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр (п.п. 14.1.150 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Видобуті Товариством на підставі укладеного з третьою особою договору на виконання робіт (послуг), пов’язаних з використанням надр, у тому числі за операціями з давальницькою сировиною (п.п. 252.1.2 п. 252.1 ст. 252 Кодексу), фактичні обсяги залізорудного концентрату, що згідно з п. 2.7 Протоколу Державної комісії України по запасах корисних копалин від 13.03.2015 № 3334 (далі – Протокол), є кінцевим продуктом проєктних положень Товариства, переробляються до товарного концентрату на потужностях Приватного акціонерного товариства, який є сировиною для виготовлення обкотишів.