X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.10.2022 р. № 1677/ІПК/26-15-04-02-06

Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо плати за землю (далі-Плата) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі-Податок), керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі - Кодекс), повідомляє.

У своєму зверненні Товариство повідомило, що є власником декількох об’єктів нерухомого майна у місті Києві у зв’язку з чим також користується земельними ділянками та відповідно до Кодексу зобов’язане сплачувати Плату та Податок.

Товариство посилаючись на норми чинного законодавства запитує:

  1. Чи мало право Товариство керуватися п.п. 69.14 та 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу особливостями нарахування та сплати Плати та Податку для міста Києва у період березень-квітень 2022 року ?
  2. Чи мало право Товариство подати уточнюючі податкові Декларації з Плати та Податку за період починаючи з березня 2022 року?
  3.  Як сплачувати Плату та Податок у зв’язку із прийняттям Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 №75 «Про затвердження Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій які або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), у якому затверджено перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) вперше станом на 27.04.2022 року?

Щодо питання 1 та 2

Плата за землю

Законом України від 24.03.2022 № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану» внесені зміни до Кодексу, зокрема, п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу доповнено новими п.п. 69.14 та п.п. 69.22.

Відповідно до п.п. 69.14 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, на період з 01.03.2022 року по 31.12 року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Згідно з п.п. 69.22 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово  на період з 01.03.2022 по 31.12.2022 року, не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, які перебувають у власності юридичних осіб, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації та за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації.

При цьому платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – юридичні особи протягом шести календарних місяців після місяця, у якому припинено або скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.202 № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни розміру податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за відповідний податковий період.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядок визнання об’єктів житлової нерухомості, що непридатні для проживання у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

Отже, Плата та Податок не нараховуються та не сплачуються лише на підставі затвердженого Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначений Кабінетом Міністрів України.

На теперішній час Кабінетом Міністрів України перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або на територіях тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, не визначено.

Згідно з абзацом шостим п.п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу у разі самостійного виправлення платником податків у податкових періодах до 25 липня 2022 року, з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених ст. 50 Кодексу, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ст. 50 Кодексу, та пені.

Щодо питання 3

Перелік територій, що затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 «Про затвердження територіальних громад, що розташовані в районі воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом 27 квітня 2022 року», виданий виключно для врегулювання соціальних та гуманітарних питань підтримки окремих категорій населення.

         Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Кодексу).