X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.10.2022 р. № 1678/ІПК/99-00-04-01-04-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства  щодо отримання індивідуальної податкової консультації із справляння плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у період дії воєнного стану в Україні, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, в межах компетенції повідомляє.

Товариство має земельні ділянки, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна.

Оскільки станом на дату звернення офіційне затвердження Кабінетом Міністрів України переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації  не реалізовано, то Товариство, посилаючись на внесені зміни Законом України від 24 березня 2022 року № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» та Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» до Кодексу, просить надати роз’яснення:

1.Чи має право Товариство не сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плату за землю (земельний податок та орендну плату за земельні ділянки) (далі – Податок на майно) за період з                     1 березня по грудень 2022 року?

2.Чи може Товариство подати уточнення до раніш поданій звітності по вказаних податках та чи повинна бути прийнята ця уточнення звітність?

3.Чи будуть застосовані штрафи до Товариства у разі несплати вказаних податків за період березень – червень 2022 року до 31.07.2022 року?

4.У разі сплати вказаних податків за вказаний період чи може Товариство повернути кошти на свій поточний рахунок та які строки повернення?

Щодо питань 1 та 2.

Порядок справляння Податку на майно у період дії воєнного стану в України врегульовано п. п. 69.14 та п. п.69.22 п. 69 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – Кодекс) відповідно в частині плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Зокрема, платникам Податку на майно у період дії воєнного стану в України надано право не нараховувати та не сплачувати за об’єкти майна в межах територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України (далі – Перелік територій).

Станом на дату звернення Перелік територій Кабінетом Міністрів України не визначений.

З набранням чинності відповідного рішення Уряду щодо визначення Переліку територій платники податків зможуть скорегувати свої податкові зобов’язання з Податку на майно відповідно до Кодексу.

Щодо питань 3 та 4.

У разі відсутності у платника податків можливості, зокрем, своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, платники податків звільняються від передбаченої Кодексом відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

         Тобто, до платників Податку на майно, у яких відсутня можливість виконувати податкові обов’язки, та якщо вони сплатили такі зобов’язання протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні, відповідальність передбачена Кодексом не застосовується.

Пунктом 102.9 статті 102 Кодексу визначено, що на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.