Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо застосування спрощеної системи з особливостями оподаткування та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомило, що займається проектуванням систем автономного газопостачання пропан-бутаном, здійснює поставку обладнання для газопостачання, монтажні та пусконалагоджувальні роботи. Однією зі складових елементів системи автономного газопостачання є резервуар для зберігання зрідженим вуглеводневим газом пропан-бутаном. Крім того Товариство продає причепи та напівпричепи (транспортні засоби).
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Щодо першого питання
Статтею 215 Кодексу чітко визначено перелік, код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, ставка податку підакцизних товарів, з яких справляється та обчислюється акцизний податок.
До переліку підакцизних товарів відносяться, зокрема, причепи та напівпричепи для тимчасового проживання у кемпінгах, типу причіпних будиночків масою понад 3500 кг., крім тих, що складаються (код 8716109800 УКТ ЗЕД) та визначена ставка податку (підпункт 215.3.8 пункту 215.3 статті 215 Кодексу).
Інших підакцизних причепів та напівпричепів крім тих, що зазначені у підпункті 215.3.8 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, не передбачено.
Щодо другого питання
Пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу визначено особливості справляння єдиного податку під час воєнного, надзвичайного стану на території України.
Відповідно до підпункту 9.3 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу не можуть бути платники єдиного податку третьої групи зі ставкою податку 2 відсотки суб'єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів, роздрібної торгівлі підакцизними товарами).
Оскільки зазначені у запиті Товариства спеціалізовані причепи та напівпричепи у розумінні статті 215 Кодексу не належать до підакцизних товарів, Товариство як платник спрощеної системи з особливостями оподаткування не позбавлене права здійснювати продаж вищезазначених причепів та напівпричепів.
Щодо питання третього-п’ятого
Відповідно до підпункту 5 пункту 298.3 статті 298 Кодексу у заяві зазначаються обов'язкові відомості, обрані Товариством, зокрема, види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Згідно з пунктом 299.7 статті 299 Кодексу до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку:
найменування суб'єкта господарювання, код ЄДРПОУ, реєстраційний номер облікової картки платника податків;
податкова адреса суб'єкта господарювання;
місце провадження господарської діяльності;
ставка єдиного податку та група платника податку;
дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
дата реєстрації;
види господарської діяльності;
дата анулювання реєстрації.
Підпунктом 5 підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Кодексу передбачено, що платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.
Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у випадках, визначених підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Кодексу (пункт 299.10 статті 299 Кодексу).
Враховуючи зазначене, з метою недопущення порушення вимог застосування спрощеної системи з особливостями оподаткування, Товариству необхідно внести зміни в реєстраційні дані щодо видів господарської діяльності, від здійснення яких суб’єкт господарювання отримує дохід, та подати до контролюючого органу заяву про зміну видів господарської діяльності.
Додатково повідомляємо, що відповідно до пункту 528 та підпункту 69.9 пункту 69 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |