Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємця про надання індивідуальної податкової консультації та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у звернені Підприємець є платником єдиного податку третьої групи, основним видом діяльності згідно із КВЕД-2010 є комп’ютерне програмування.
Підприємець надає послуги з розробки та сприяння розробці програмного забезпечення на підставі зовнішньоекономічної угоди про розробку програмного забезпечення, укладеної з іноземною компанією.
Підприємець просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
Чи можливо використовувати кваліфікований електронний підпис/удосконалений електронний підпис (advancedelectronicsignature) згенерований на платформі Docusign для підписання первинних документів (додаткових угод, додатків, актів приймання-передачі наданих послуг, рахунків-фактур, технічних завдань тощо) по зовнішньоекономічній діяльності з іноземною компанією.
Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон) зазначено, що під час надання кваліфікованих електронних довірчих послуг використовуються кваліфіковані сертифікати електронного підпису, кваліфіковані сертифікати електронної печатки та кваліфіковані сертифікати автентифікації веб-сайту.
Пунктом 2 частини 2 статті 23 Закону визначено, що кваліфіковані сертифікати відкритих ключів обов’язково повинні містити позначку, що сертифікат відкритого ключа виданий в Україні.
Згідно з частиною 1 статті 30 Закону передбачено, що статусу кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг юридичні особи, фізичні особи - підприємці набувають з дня внесення відомостей про них до Довірчого списку на підставі рішення центрального засвідчувального органу.
Відповідно до частини 1 статті 35 Закону центральний засвідчувальний орган впроваджує, підтримує в актуальному стані та публікує на своєму офіційному веб-сайті Довірчий список, в якому міститься інформація про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг разом з інформацією про кваліфіковані електронні довірчі послуги, які вони надають.
Таким чином юридичну силу будуть мати кваліфіковані сертифікати видані кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг (далі – КНЕДП), відомості про які внесено до Довірчого списку.
Перелік КНЕДП розміщено у розділі «Довірчі послуги», «Реєстр надавачів» інформаційного ресурсу Центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України (https://czo.gov.ua).
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |