Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата), керуючись пунктом 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
У своєму зверненні Товариство поінформувало, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» викладено у новій редакції п. 252.3 ст. 252 Кодексу, яким визначено, що об’єктом оподаткування Рентної платою є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, види якої встановлені кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр
(далі – Кондиції).
При цьому Кондиціями для цілей розділу IX Кодексу визначено сукупність техніко-технологічних та фінансово-економічних вимог до провадження господарської діяльності гірничого підприємства з видобування корисних копалин, які забезпечують раціональне використання об’єкта (ділянки) надр, у тому числі економічно ефективне видобування корисних копалин за видами товарної продукції гірничого підприємства, що розроблена та затверджена на період 5 років у порядку, визначеному законодавством з регулювання гірничих відносин (п.п. 14.1.881 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Враховуючи викладене Товариство, посилаючись на п.п. 14.1.881п. 14.1 ст. 14 Кодексу, просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання необхідності затвердження Кондицій кожні 5 років для цілей оподаткування Рентною платою.
Вимоги щодо виконання захисту запасів корисних копалин ділянки надр, а також державної реєстрації та обліку робіт і досліджень, пов’язаних з геологічним вивченням, кожні 5 років, актами державного регулювання з питань надрокористування не встановлено.
Разом з тим, з урахуванням п. 252.3 ст. 252 Кодексу, за проведення надрокористувачами таких робіт за рахунок власних коштів Кодексом передбачено надання державної допомоги шляхом застосування коригуючого коефіцієнта у розмірі 0,97 (п. 252.22 ст. 252 Кодексу).
Таким чином, затвердження Товариством Кондицій кожні 5 років, для цілей оподаткування Рентною платою надаватиме йому право на компенсацію витрат, понесених ним за проведення таких робіт за рахунок власних коштів, шляхом застосування при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати коефіцієнта 0,97.
Звертаємо увагу, що п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (у тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |