Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит від ............ № ... (вх. ДФС № ... від ............) щодо можливості укладання договору добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Договір) з застрахованою особою, що надійшов листом ............ від ............ № ............ (вх. ДФС № ... від ............) і повідомляє таке.
У частині другій статті 2 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 - VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464) зазначено, що виключно Законом № 2464 визначаються принципи збору та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), платники єдиного внеску, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.
Базою нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абзац перший пункту 1 частини першої статті 7 Закону № 2464).
Застрахована особа - це фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок (пункт 3 частини першої статті 1 Закону № 2464).
Абзацом 5 частини першої статті 10 Закону № 2464 визначено коло платників які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - добровільна сплата єдиного внеску) та умови за яких таке право надається, а саме, зазначені особи не повинні бути, зокрема, застрахованими особами та перебувати в трудових відносинах з роботодавцями.
Згідно інформації, наданої у запиті, Ви перебуваєте у трудових відносинах з роботодавцем та є застрахованою особою, а отже, підлягаєте загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
Враховуючи приписи абзацу 5 частини першої статті 10 Закону № 2464, Ви не належите до кола осіб які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.
Водночас повідомляємо, що відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280 (далі - Положення) встановлено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є, зокрема, реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (пункту 3 Положення) та здійснення контролю, зокрема, за призначенням пенсій (абзац 5 підпункту шостого пункту 4 Положення).
Враховуючи викладене, питання щодо зарахування страхового стажу знаходиться в правовому полі Пенсійного фонду України.
Крім того, повідомляємо, що згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |