Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства та повідомляє.
Товариство у своєму зверненні зазначає, що є суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, на залишках товару якого є тютюнові вироби, вироблені до 01 квітня 2022 року, які Товариство реалізує на сьогодні.
Товариство просить надати роз’яснення щодо питання:
при реалізації, починаючи з 01.01.2023 року, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, вироблених до 1 квітня 2022 року, платником 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, є суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі чи виробник?
Зазначаємо, що норма пункту 40 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, щодо сплати акцизного податку на умовах, що діяли до 1 квітня 2022 року, з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну), вироблених до 1 квітня 2022 року, в тому числі іноземними виробниками, та не реалізованих кінцевим споживачам до 1 квітня 2022 року, була тимчасовою та діяла до 1 січня 2023 року.
Відповідно до п.п. 212.1.17 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах) є особа - виробник та/або імпортер тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, яка здійснює їх реалізацію за ставкою 5 відсотків, визначеною підпунктом 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.
Об’єктом оподаткування акцизним податком, є операції з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, для цілей оподаткування акцизним податком з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п. 213.1.14 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).
Базою оподаткування акцизним податком, згідно з п.п. 214.1.5 п. 214.1 ст. 214 Кодексу, є вартість за максимальними роздрібними цінами тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Кодексу.
Відповідно до п. 220.1 ст. 220 Кодексу встановлення максимальних роздрібних цін на підакцизні товари (продукцію) здійснюється виробником або імпортером товарів (продукції) шляхом декларування таких цін.
Установлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені у декларації товари (продукцію) не пізніше ніж 10 числа запроваджуються з 15 числа місяця, в якому подається декларація, а установлені не пізніше ніж 25 числа - з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому декларацію подано центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і діють до їх зміни у порядку, встановленому Кодексом (п. 220.7 ст. 220 Кодексу).
Отже, відповідно до норм Кодексу з 01 січня 2023 року платником акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах є виробник та/або імпортер цих виробів, відповідно до п.п. 212.1.17 п. 212.1 ст. 212 Кодексу.
Пунктом 102.9 статті 102 та пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, зупиняється перебіг строків, встановлених Кодексом для контролюючих органів, зокрема і статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Для надання більш повного та ґрунтовного роз’яснення Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |