Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо статусу платника єдиного податку четвертої групи, керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі - Кодекс), повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомило, що з 2010 року перебувало у статусі платника єдиного податку четвертої групи. Станом на 01.01.2022 у Товариства обліковувався податковий борг по орендній платі з юридичних осіб у сумі 406,62 грн.
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо можливості відмови Товариству за наявності зазначених вище умов у підтверджені статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2022 рік?
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до пункту 291.2 статті 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування встановлюється відповідно до пп. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.
Так, сільськогосподарські товаровиробники для щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року: загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ); звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки; розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва; відомості (довідку) про наявність земельних ділянок.
Поряд з тим, підпунктом 291.51.3 пункту 291.51 статті 291 Кодексу визначено, що не може бути платником четвертої групи суб’єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Враховуючи зазначене, наявність у суб’єкта господарювання податкового боргу станом на 01.01.2022 не дає права Товариству підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2022 рік.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |