X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.09.2022 р. № 1394/ІПК/25-01-04-03-06

Головне управління ДПС у Чернігівській області розглянуло звернення щодо внесення юридичною особою - платником єдиного податку нерухомого майна до статутного капіталу іншої юридичної особи майна в обмін на корпоративні права та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, товариство є платником єдиного податку третьої групи і має намір внести майно до статутного капіталу іншої юридичної особи в обмін на корпоративні права.

Враховуючи викладене, підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. Чи не суперечить операція з внесення нерухомого майна товариством – платником єдиного податку третьої групи до статутного капіталу іншого суб"єкта господарювання в обмін на корпоративні права вимогам п. 291.6 ст.291 Кодексу?
  2. Чи підпадає зазначена операція під наслідки визначені нормою п.п. 299.10.3 п.299.1 ст.291 Кодексу – анулювання реєстрації платником єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у випадках, визначених п.п.298.2.3 п. 298.2 ст.298 та п.п.298.8.9 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.

Щодо питання 1-2.

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам та реєструється в порядку, визначеному гл. 1 розд. XIV Кодексу.

Згідно з частиною другою ст. 115 Цивільного кодексу України вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.

Корпоративними правами є права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами (пп. 14.1.90 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Участь у формуванні статутного капіталу іншої юридичної особи є господарською операцією з придбання корпоративних прав, тобто здійсненням прямих фінансових інвестицій (пп. 14.1.81 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п. 291.6 ст. 291 Кодексу платники єдиного податку третьої групи повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Грошова форма розрахунку - це розрахунок коштами як у готівковій (формі грошових знаків) так і безготівковій формі (записів на рахунках у банках).

Негрошові форми розрахунку - це різні способи погашення взаємних фінансових зобов'язань без використання коштів. До таких розрахунків належать, зокрема, бартерні операції, розрахунки векселями, договір переуступки прав вимоги, зарахування зустрічних вимог, тощо.

Бартерна (товарообмінна) операція - це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору (пп. 14.1.10 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Отже, операції з внесення нерухомого майна до статутного капіталу іншого суб'єкта господарювання в обмін на корпоративні права не суперечить нормам п. 291.6 ст. 291 Кодексу та не призведе до наслідків,  передбачених п.п.298.2.3 п. 298.2 ст.298 та п.п.298.8.9 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.

Додатково повідомляємо, що у відповідності до п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).