X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.09.2022 р. № 1396/ІПК/16-31-18-04-11

Головне управління ДПС у Полтавській області розглянуло звернення      Товариство (далі – Товариство) щодо формування доходів платника єдиного податку третьої групи, який використовує особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ, Кодекс), за відсотковою ставкою 2 відсотки доходу та керуючись статтею 52 Кодексу в межах компетенції, повідомляє наступне.

Відповідно до інформації, наведеної у зверненні, Товариство до 01.04.2022 року перебувало на загальній системі оподаткування з реєстрацією ПДВ та використовувало касовий метод. У березні 2022 року були надані/відвантажені послуги/товари, вартість яких включено до складу доходу при обчисленні податку на прибуток за І квартал 2022 року. Сплата зобов’язань за надані/відвантажені послуги/товари відбулася у квітні 2022 року. 

Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання: Товариство запитує в якому періоді  оподатковувати  грошові кошти, які отримані в квітні 2022 року за послуги/товари, що надані/відвантаженні у березні 2022 року, якщо з 01.04.2022 року Товариство стало платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2% з урахуванням того, що дані доходи були відображенні у податковій декларації з податку на прибуток за І квартал 2022року?

Відповідно до п.п.2  п.292.1 ст.292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3   ст. 292 Кодексу.

Згідно з п. 292.6 ст. 292 Кодексу датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.

При цьому, до складу доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) не включаються суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи - підприємця (п.п. 6 п. 292.11 ст. 292 Кодексу).

Отже, враховуючи вищевикладене, у разі, якщо Товариством у період перебування на загальній  системі оподаткування було включено  вартість наданих/відвантажених послуг/товарів до складу доходу при обчисленні податку на прибуток за І квартал 2022 року, то суми коштів за такі послуги/товари, які надійдуть на рахунок платника єдиного податку третьої групи у період його перебування на спрощеній системі з особливостями оподаткування, встановленими пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, не включаються до складу його доходів  при обчисленні  обсягу доходу, що оподатковується за ставкою 2 відсотки доходу.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.