X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.09.2022 р. № 1403/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо можливості підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Підприємство повідомило, що є сільськогосподарським підприємством, яке створене з метою організаційно-господарського забезпечення для наукової установи, а також іншим науково-дослідним установам Академії умов для своєчасного і високоякісного проведення наукових досліджень та їх апробації, виробництва оригінального, елітного та репродукційного насіння сільськогосподарських культур і саджанців, нових засобів захисту рослин, тощо. Діяльність Підприємства  згідно з КВЕД 2010 відноситься до таких класів господарської діяльності: 01.11 – вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, 01.13 – вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, 01.19 – вирощування інших однорічних і дворічних культур, 01.47 – розведення свійської птиці, 01.49 – розведення інших тварин  та 10.12 – виробництво м’яса свійської птиці.

Враховуючи вищевикладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань.

1. Чи розповсюджуються вимоги абзацу другого підпункту 291.51.1 пункту 291.51 статті 291 Кодексу на Підприємство, яке є платником єдиного податку четвертої групи, в частині необхідності переведення на іншу групу оподаткування?

2. Чи можливо підтвердити Підприємству статус платника єдиного податку четвертої групи у 2022 році, якщо Підприємство не здійснює діяльність згідно з КВЕД 2010 по класах 01.47 – розведення свійської птиці, 01.49 – розведення інших тварин  та 10.12 – виробництво м’яса свійської птиці, проте такі види господарської діяльності зазначені у Статуті Підприємства?    

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Відповідно до пункту 291.2 статті 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпункту 298.8.1 пункту 298.8 статті 298 Кодексу.

Так, сільськогосподарські товаровиробники для щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року: загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ); звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки; розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва; відомості (довідку) про наявність земельних ділянок.

Поряд з тим, абзацом другим підпункту 291.51.1 пункту 291.51 статті 291 Кодексу визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб’єкти господарювання, діяльність яких згідно з КВЕД-2010 відноситься до класів 01.47 (розведення свійської птиці), 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів) та 10.12 (виробництво м’яса свійської птиці).

Отже, Товариству, яке одночасно з рослинництвом здійснює господарську діяльність згідно з КВЕД-2010, яка відноситься до класу 01.47 (розведення свійської птиці), 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів) та 10.12 (виробництво м'яса свійської птиці), відповідно до вимог чинного податкового законодавства не надано право набути або підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи.

Однак у разі нездійснення платником податків господарської діяльності, яка згідно з КВЕД-2010 відноситься до класів 01.47 (розведення свійської птиці), 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів) та 10.12 (виробництво м'яса свійської птиці), такому платнику за результатами камеральної перевірки поданої податкової звітності платника єдиного податку четвертої групи на 2022 рік може бути підтверджено статус, за умови надання таким суб’єктом господарювання листа до контролюючого органу про нездійснення діяльності по зазначених КВЕД та дотримання ним інших вимог, визначених главою 1 розділу XIV Кодексу.

Додатково повідомляємо, що відповідно до пункту 528 та підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу тимчасово зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).