Державна податкова служба України розглянула звернення закладу культури щодо подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств та розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку неприбутковою організацією, яка була включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755–VI (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні заявник (далі – Організація) повідомив, що 28 квітня 2021 року Організацію було включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).
Враховуючи вищезазначене, Організація просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань щодо необхідності подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств та розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за 2021 рік, а саме за період з 01 січня 2021 року по 27 квітня 2021 року, коли Організація не перебувала в Реєстрі.
Відповідно до пункту 33.3 статті 33 Кодексу, базовий податковий (звітний) період – період, за який платник податків зобов’язаний здійснювати розрахунки податків, подавати податкові декларації (звіти, розрахунки) та сплачувати до бюджету суми податків та зборів, крім випадків, передбачених Кодексом, коли контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму податкового зобов’язання платника податку.
Для цілей Кодексу під терміном «базовий звітний (податковий) період» слід розуміти перший звітний (податковий) період року, визначений відповідним розділом Кодексу (пункт 49.19 статті 49 Кодексу).
Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 статті 137 Кодексу, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) розраховується наростаючим підсумком (пункт 137.4 статті 137 Кодексу).
Для платників частини чистого прибутку (доходу) встановлено податкові (звітні) періоди, що дорівнюють календарному: кварталу, півріччю, три квартали, рік. Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (далі – Розрахунок) складається наростаючим підсумком за рік (абзаци п’ятий та шостий пункту 46.2 статті 46 Кодексу).
Для неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 сатті 133 Кодексу та внесені до Реєстру, для подання звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт) встановлено річний податковий (звітний) період, крім випадків, передбачених підпунктом 133.4.3 пункту 133.4 статті 133 Кодексу (підпункт 133.4.7 пункт 133.4 стаття 133 Кодексу).
Якщо згідно з правилами, визначеними цим Кодексом, податкова звітність з окремого податку складається наростаючим підсумком, податкова декларація за результатами останнього податкового періоду року прирівнюється до річної податкової декларації. У такому разі річна податкова декларація не подається (пункт 46.3 статті 46 Кодексу).
Крім того, абзацом третіми пункту 46.2. статті 46 Кодексу передбачено, що фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати) (далі – фінансова звітність), що подаються відповідно до абзаців першого та другого цього пункту, є додатком до Декларації/Розрахунку/Звіту та їх невід’ємною частиною.
З огляду на викладене, у разі включення неприбуткової організації до Реєстру в середині кварталу звітного (податкового) року, така організація повинна подати до контролюючого органу за місцем обліку:
за період перебування на загальній системі оподаткування – Декларації та Розрахунки за звітні (податкові) періоди: квартал, півріччя із показниками діяльності, обрахованими за період з першого календарного дня податкового (звітного) періоду до дати включення до Реєстру та квартальну фінансову звітність за відповіді звітні періоди;
за період перебування у Реєстрі – Звіт за звітний (податковий) період рік із показниками діяльності, обрахованими за період з дати включення до Реєстру по останній календарний день податкового (звітного) року та річну фінансову звітність.
Водночас платник податку/неприбуткова організація подає доповнення до такої Декларації/Звіту/Розрахунку, передбачене пунктом 46.4 статті 46 Кодексу, із поданням пояснень щодо обрахованих показників за відповідні періоди у довільній формі, із зазначенням про цей факт у спеціально відведеному місці в Декларації/Звіті/Розрахунку. Таке доповнення вважатиметься невід’ємною частиною Декларації/Звіту/Розрахунку. Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |