Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо відображення в обліку операцій з постачання електричної енергії,такеруючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Підприємство повідомляє, щоздійснює діяльність на ринку електроенергії відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», зокрема здійснює купівлю-продаж як гарантований покупець електричної енергії за «зеленим» тарифом. З метою врегулювання спірних взаємовідносин Підприємством укладено з виробником електроенергії за «зеленим» тарифом Угоду про врегулювання взаємної заборгованості та взаєморозрахунків, згідно з якою передбачається у лютому-січні 2022 року продаж виробником недовідпущеного обсягу електроенергії за ціною 2021 року та за графіком поставки 2021 року.
Враховуючи викладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
До складу доходів та витрат якого періоду Підприємство має включити доходи та витрати, що виникли у 2022 році у зв’язку з купівлею недовідпущеного у січні-лютому 2021 року обсягу електроенергії за ціною 2021 року та продажом її за графіком поставки лютого-березня 2022 року?
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та / або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (абзац перший п. 44.2 ст. 44 Кодексу).
Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Особливості формування доходів та витрат гарантованим покупцем електроенергії від здійснення операцій з купівлі-продажунедовідпущеного обсягу електричної енергії за «зеленим» тарифому виробників, зокрема за графіком та ціною минулого звітного періоду, Кодексом не передбачено.
Відповідні операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.
Регулятором з питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності відповідно до частини другої ст. 6 Закону України
від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» є Міністерство фінансів України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |