X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.09.2022 р. № 1423/ІПК/99-00-21-02-02-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення                             ТОВ «»(далі – ТОВ) щодо подання Декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) та відображення в ній показників діяльності ТОВ при переході із загальної системи оподаткування на спрощену систему оподаткування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, ТОВ обрало спрощену систему оподаткування
3 групи для юридичних осіб із ставкою податку на доходи 2 відсотки та провело відповідну реєстрацію, шляхом подання заяви 16.05.2022. До 17.05.2022 ТОВ було платником податку на прибуток на загальних підставах та платником ПДВ.

ТОВ просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. Чи має ТОВ складати та подавати Декларацію за 2 квартал 2022 року?
  2. Чи має ТОВ складати та подавати Декларацію за3 квартал 2022 року, якщо станом на 30.09.2022 ТОВ залишиться платником єдиного податку?
  3. Чи має ТОВ складати та подавати Декларацію за 2022 рік, якщо станом на 31.12.2022 ТОВ залишиться платником єдиного податку?
  4. При складанні Деклараціїза 2022 рікабо 2 та 3 квартали 2022 чи потрібно відображати  в рядку 01 Декларації доходи, отримані ТОВ в період, коли ТОВ перебувало на спрощеній системі оподаткування нараховувало та сплачувало єдиний податок?
  5. При складанні Декларації за 2022 рік або 2 та 3 квартали 2022 чи потрібно відображати  в рядку 02 Декларації фінансовий результат до оподаткування з врахуванням доходів і витрат, які нараховані (отримані) в періоді, коли ТОВ перебувало на спрощеній системі оподаткування нараховувало та сплачувало єдиний податок?
  6. При складанні Декларації за 2022 рік або 2 та 3 квартали 2022 чи потрібно відображати  в рядку 03РIДекларації різниці, які виникають відповідно до Кодексу та відповідно в самому Додатку РI витрати, понесені в періоді, коли ТОВ перебувало на спрощеній системі оподаткування нараховувало та сплачувало єдиний податок?
  7. При складанні Декларації за 2022 рік або 2 та 3 квартали 2022 чи потрібно відображати  в рядку 03 РI Декларації різниці, які виникають відповідно до Кодексу та відповідно в самому Додатку РI доходи, отримані в періоді, коли ТОВ перебувало на спрощеній системі оподаткування нараховувало та сплачувало єдиний податок?

Щодо питань 1-3

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.

Згідно п. 137.4 ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.

Отже, якщо платник податку на прибуток, який застосовував річний або квартальний звітний період, в середині другого кварталу 2022 року перейшов на сплату єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки, то такий платник складає та подає Декларацію за звітний період півріччя 2022 року.В цій Декларації враховуються наростаючим підсумком результати діяльності, починаючи з 01 січня звітного року до дати переходу на єдиний податок та подається у складі такої Декларації фінансова звітність, складена за результатами діяльності за півріччя 2022 року.

Якщо такий платник податку на прибуток залишиться платником єдиного податку до кінця 2022 року, то він не повинен подавати Декларацію за три кварталита 2022 рік.

Щодо питань 4-7

Відповідно до п. 9 підрозділу 8 розділу XX Кодексу, тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV Кодексу застосовуються з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Оподаткування податком на прибуток підприємств платників податку, які тимчасово перейшли на сплату єдиного податку третьої групи відповідно до цього пункту, здійснюється з урахуванням таких особливостей.

Платник, який протягом календарного року перейшов на сплату єдиного податку за ставкою 2 відсотки, у разі відновлення ним у цьому ж році сплати податку на прибуток підприємств складає та подає податкову декларацію з податку на прибуток підприємств наростаючим підсумком з початку такого календарного року. При цьому результати діяльності за періоди перебування на сплаті єдиного податку за ставкою 2 відсотки не враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств, зазначеного у п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 цього Кодексу, з урахуванням положень підрозділу 4 цього розділу для платників податку на прибуток, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну.

Підпунктом 9.12 п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ Кодексу встановлено, що обсяг річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) платника податку на прибуток підприємств для цілей застосування п.п. 39.2.1.7 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 та п. 137.5 ст. 137 цього Кодексу обчислюється за весь звітний рік, в тому числі з урахуванням доходів, отриманих за періоди такого року в яких такий платник податку перебував на сплаті єдиного податку за ставкою два відсотки.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує сорока мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу.

Пунктом 137.5 ст. 137 Кодексу встановлено річний податковий (звітний) період для,зокрема, для платників податку у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний період, не перевищує 40 мільйонів гривень.

Таким чином, у Декларації, яку  платник складає та подає за півріччя 2022 року відображається:

в рядку 01 Декларації доходи, отримані ТОВ за півріччя 2022 рокув тому числі у періоді перебування на спрощеній системі оподаткування;

 в рядку 02 Декларації фінансовий результат до оподаткування з врахуванням доходів і витрат, які нараховані (отримані) в періоді перебування на загальній системі оподаткування;

в рядку 03 РI Декларації різниці, які виникають відповідно до Кодексу та відображені у Додатку РІ у періодіперебування на загальній системі оподаткування.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).