Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодовиправлення у зведенійакцизнінакладні,та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У зверненні зазначено, що Товариством помилково виписанозведену акцизну накладну (далі - АН) форми «П» не на всю кількість палива, котре потрібно списати на власні потреби.
Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Виписати нову зведену АН тим же (минувшим ) місяцем, котрим була виписана зведена АН;
Виписати розрахунок коригування (далі – РК) до зведеної АН (виписаної у минулому періоді) поточним місяцем?
Щодо питання 1.
Відповідно до п. 231.7 ст. 231 Кодексу, якщо після реалізації пального або спирту етилового відбувається повернення частини чи всього обсягу пального або спирту етилового особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних особою, яка реалізує пальне або спирт етиловий, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або спирту етилового або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального або спирту етилового.
Розрахунок коригування, складений платником податку до акцизних накладних з реалізації пального або спирту етилового не платникам акцизного податку, або розрахунок коригування, складений за іншими операціями, ніж реалізація пального або спирту етилового отримувачам пального або спирту етилового, підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних таким платником податку.
Складання розрахунків коригування здійснюється у такій самій кількості примірників, як і кількість примірників акцизної накладної, до якої вони складаються, крім розрахунків коригування, складених до акцизної накладної, у якій зазначені помилкові реквізити особи, яка отримує пальне, або допущені помилки у визначених підпунктами «з» та «и» пункту 231.1 статті 231 Кодексу реквізитах акцизного складу або акцизного складу пересувного, на який отримано пальне, або акцизної накладної на операцію з реалізації пального або спирту етилового, яка не відбулася.
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729(далі – Порядок № 729).
Заповненнярозрахунківкоригуванняакцизнихнакладних форм «П» здійснюєтьсявідповідно до розділуIV Порядку № 729.
Відповідно до п. 1 розділу IVПорядку № 729, якщо після реалізації пального/спирту етилового виникає потреба у виправленні помилок, допущених під час складання акцизної накладної форми «П», показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН).
На розрахунку коригування зазначаються реквізити акцизної накладної, показники якої коригуються:
реєстраційний номер в Єдиному реєстрі акцизних накладних першого примірника акцизної накладної;
порядковий номер документа;
дата документа.
Не допускається виправлення даних щодо дати складення акцизної накладної, показники якої коригуються, її порядкового номера (п. 13 розділу IV Порядку № 729).
У вступній частині розрахунку коригування акцизної накладної робиться відповідна відмітка «Х» в одному з передбачених формою такого розрахунку полів залежно від того, який показник акцизної накладної коригується, зокрема коригування показників акцизної накладної у зв'язку з помилковим зазначенням обсягу пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15° C, - код виду коригування «4» (п. 15 розділу IVПорядку № 729).
Відповідно до п. 18 розділу IV Порядку № 729 для здійснення коригування обсягу реалізованого пального (код виду коригування «4») платник заповнює розрахунок коригування акцизної накладної, в якому:
у першому рядку таблиці в повному обсязі сторнує помилково зазначений в акцизній накладній обсяг пального;
у наступному рядку таблиці зазначається правильний обсяг пального.
У розрахунку коригування з кодом виду коригування «4» платник:
у графі 1 зазначає порядковий номер рядка;
до граф 2, 3 першого та наступного рядків таблиці з акцизної накладної переносить дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису;
до граф 4, 5 першого рядка таблиці вносить із відповідним знаком (-) помилковий обсяг пального, зазначений в акцизній накладній, при цьому модуль числового значення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пального, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників акцизної накладної форми «П» та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних);
до граф 4, 5 наступного рядка таблиці вносить правильний показник обсягу реалізованого пального з відповідним знаком (+).
Такий розрахунок коригування приводить у відповідність дані щодо обсягу реалізованого пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового даним фактично здійсненої операції з реалізації пального.
Щодо питань 2 та 3.
Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального здійснюється у додатку 1¹ «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 ПКУ» (далі – Додаток 1¹) до декларації акцизного податку (далі – Декларація), форма та Порядок заповнення та подання яких затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 14).
Додаток 1¹ до Деклараціїзаповнюютьусіплатники акцизного податку з реалізаціїпального (в тому числівиробники). Данізаносяться за акцизними складами/акцизними складами пересувнимиіззазначеннямїхунікального номера в розрізітоварів (продукції) за кодами згідно з УКТ ЗЕД, зокрема:
у графі 4 «Обсягипального за місцемдіяльності за акцизниминакладними, розрахункамикоригування до акцизнихнакладних (в тис. л, приведеного до t 15° C) – отриманого» зазначаютьсяобсягипального, приведеного до t 15° C, отриманогосуб’єктомгосподарювання у звітномуперіоді, зазначені у других примірникахзареєстрованих у Єдиномуреєстріакцизнихнакладних (далі – ЄРАН):
акцизнихнакладних, складених у звітномуперіоді;
розрахункахкоригування до акцизнихнакладних, якимикоригуютьсяпоказникиакцизноїнакладної, складеної у звітномуперіоді (п.п. 4 п. 2 розділуV Порядку № 14);
у графі 5 «Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, розрахунками коригування до акцизних накладних (в тис.л, приведеного до t 15° C) – реалізованого» зазначаються обсяги реалізованого суб’єктом господарювання пального, приведеного до t 15° C, зазначені в перших примірниках зареєстрованих у ЄРАН:
акцизних накладних, складених у звітному періоді;
розрахунках коригування до акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді (п.п. 5 п. 2 розділуV Порядку № 14).
Отже, обсяги пального за акцизними накладними/розрахунками коригування до акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді, дата складання яких та дата реєстрації в ЄРАН припадають на різні звітні періоди відображаються в Декларації того звітного періоду, в якому складені зазначені у пп. 4 та 5 п. 2 розділуV Порядку № 14 примірники акцизної накладної/розрахунку коригування, за умови, що на момент подачі Декларації вони зареєстрованів ЄРАН. Тобто, зазначені акцизні накладні/розрахунки коригування можуть бути зареєстровані, як в звітному періоді, так і протягом наступного за ним звітним періодом, включно по дату подачі платником Декларації за звітний період.
Розрахунки коригування відображаються у звітності за той період, у якому була відображена акцизна накладна, показники якої коригуються.
При цьому, відображення розрахунків коригування до акцизних накладних, складених у зв’язку із збільшенням/зменшенням обсягу отриманого/реалізованого пального, здійснюєтьсяу таких графах Додатку1¹:
– у графі 4 зазначаються обсяги збільшення/зменшення пальногозгідно з розрахунками коригування до отриманих акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді;
– у графі 5 зазначаються обсяги збільшення/зменшення пального згідно з розрахунками коригування до виданих акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді.
Відповідно до п. 223.2 ст. 223 Кодексу платники податку, визначені пунктом 212.1 статті 212 цього Кодексу (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.5 1, 215.3.5 2, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу.
Отже, якщо РК до зведеної АН, зареєстрованоїу звітному місяці, зареєстрований в ЄРАН до настання граничного терміну подання декларації за такий звітний місяць, то Товариство може подати звітну декларацію або звітну нову декларацію (у випадку, якщо звітна декларація вже подана) за такий звітний місяць.
Якщо РК до зведеної АН, зареєстрованої у звітному місяці, зареєстрований в ЄРАН після настання граничного терміну подання декларації за такий звітний місяць, Товариство має подати до контролюючого органу уточнюючу декларацію з акцизного податку.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |